Be Ballų įspūdingą spurtą surengusį „Vytautą“ Alytuje pražudė nesportinė pražanga

LiAngelo Ballas (Mato Baranausko nuotr.)
© Klubas
2018-03-19 20:53

Prienų-Birštono „Vytautas“ buvo labai arti pirmosios pergalės per daugiau nei mėnesį, tačiau įspūdingą spurtą ketvirtajame kėlinyje surengę Virginijaus Šeškaus auklėtiniai vis tik turėjo pripažinti Alytaus „Dzūkijos“ pranašumą.

20 taškų deficitą panaikinę prieniškiai vis tik turėjo pripažinti dzūkų pranašumą 79:82 (18:19, 11:23, 21:24, 29:14) bei LKL pirmenybėse patyrė jau trečią nesėkmę iš eilės.

Pastarosiomis savaitėmis prieš favoritais laikytus Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus puikiai kovoję prieniškiai šįsyk į rungtynes vyko tikėdamiesi ne tik atkaklios kovos, bet ir pergalės, tačiau tokie lūkesčiai bliūkšti pradėjo dar antrajame kėlinyje, kai „Dzūkijos“ pranašumas tapo dviženklis.

Nors LiAngelo Ballą ant suolo pasodinęs V. Šeškus ketvirtajame kėlinyje išvydo įspūdingą savo ekipos prisikėlimą, išsigelbėti „Vytautui“ nepavyko – lemiamu metu arbitrai ryžosi Martynui Linkevičiui užfiksuoti nesportinę pražangą ir nubraukė bet kokias svečių viltis.

L. Ballas šiame susitikime žaidė beveik 27 minutes bei su 14 taškų (4/9 dvit., 2/4 trit.) buvo vienas rezultatyviausių ekipoje. Tiesa, 19-metis amerikietis ketvirtajame kėlinyje žaidė viso labo dvi minutes, o be jo prieniškiai atkarpą laimėjo net 12 taškų skirtumu. Per aikštėje praleistą laiką LiAngelo dar spėjo atkovoti 7 kamuolius bei surinkti 13 naudingumo balų. Jo brolis LaMelo dėl nugaros skausmų nerungtyniavo jau trečiose rungtynėse iš eilės.

Puikiai rungtynes pradėję šeimininkai iškart šovė į priekį 13:4, tačiau svečius prikėlė aikštėje pasirodęs LiAngelo Ballas. Greitus 5 taškus surinkęs amerikietis leido „Vytautui“ ne tik sustabdyti alytiškių tolimą į priekį, bet antrajame kėlinyje ir persverti rezultatą – 21:22.

Tiesa, sėkminga prieniškių atkarpa ilgai netruko – antrąjį ketvirtį galingai užbaigęs Alytaus klubas, vedamas Parrisho Petty, spurtavo bei į rūbinę išėjo turėdamas jau 13 taškų pranašumą – 42:29.

„Dzūkija“ aikštėje dominavo ir po pertraukos, o vienu metu turėjo net ir 20 taškų pranašumą (66:46). Tačiau „Vytautas“ nesiruošė anksčiau laiko sudėti ginklų.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes prieniškiai dar atsiliko 15 taškų skirtumu (68:53), bet V. Šeškus priėmė sprendimą pasodinti L. Ballą ant suolo, o po to „Dzūkijos“ persvara pamažu pradėjo tirpti. Galiausiai Eigirdo Žukausko ir Justo Sinicos pastangomis artėję prieniškiai spurtavo net 17:4 ir iš šeimininkų pranašumo likus 2 min. liko vos du taškai – 74:72.

Lemiamu metu vėl atkutę dzūkai išlaikė 3-5 taškų pranašumą, bet sudėtingas M. Linkevičiaus tritaškis likus kiek daugiau nei 3 sek. sumažino „Vytauto“ atsilikimą iki minimumo (80:79) ir suteikė svečiams paskutinę viltį. Vis tik ją sudegino kitoje aikštės pusėje tam pačiam M. Linkevičiui arbitrų užfiksuota nesportinė pražanga – puolėjas tempė be didesnių ceremonijų tempė Nikalaosui Stylianou už marškinėlių, o baudų metimus sumetęs kiprietis įtvirtino „Dzūkijos“ pergalę.

Šis pralaimėjimas „Vytautui“ – itin skausmingas, kadangi būtent „Dzūkija“ šiuo metu rikiuojasi 8-oje turnyrinės lentelės vietoje, t.y. paskutinėje, kurią užėmus bus gautas paskutinis bilietas į atkrintamąsias varžybas. Prienų-Birštono komanda su 5 laimėjimais per 26 susitikimus ir toliau lieka paskutinė 10-a, o „Dzūkija“, iškovojusi 9-ą pergalę, pavijo 7-oje vietoje žygiuojančius Utenos „Juventus“ atstovus. Puikią formą pastaruoju metu demonstruojanti Alytaus ekipa iškovojo antrąją pergalę paeiliui.

„Vytautas“ kitas rungtynes žais su artimiausiu savo varžovu kovoje dėl išlikimo LKL – 9-oje vietoje esančiu bei vos viena pergale prieniškius lenkiančiu Kėdainių „Nevėžiu“.

„Dzūkija“: Gediminas Žalalis 16, Parrishas Petty ir Nikolaos Stylianou po 15, Alanas Wigginsas 12.

„Vytautas“: Eigirdas Žukauskas 21 (11 atk. kam., 31 naud. bal.), LiAngelo Ballas 14, Justas Sinica ir Tomas Dimša po 10.