VRK darbo grupė siūlo nepripažinti leidinio „Naisių žemė“ politine reklama

Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis
Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis
© Paulius Peleckis
BNS
2018-03-19 17:11

Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) sudaryta darbo grupė pasiūlė komisijai konstatuoti, kad Naisių bendruomenės leidinys „Naisių žemė“ nėra valdančiųjų valstiečių ar jo lyderio Ramūno Karbauskio politinė reklama.

Tačiau darbo grupė siūlo pripažinti, kad vienas leidinio straipsnių yra paslėpta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovės Seime Guodos Burokienės reklama.

reklama

Klausimą pristačiusi VRK narė Aistė Žilinskienė teigė, kad darbo grupė vertino vieną 2017 m. leidinio numerį.

„Įvertinus leidinio „Naisių žemė“ 2017 m. pirmąjį numerį (...) nėra pagrindo teigti, kad visas leidinys ar atskiros jo publikacijos yra Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos ar jos pirmininko Ramūno Karbauskio politinė reklama“, – sakė A. Žilinskienė.

Tyrimo duomenimis, leidinyje buvo 18 publikacijų, o 17 iš jų buvo kultūrinio pobūdžio. Šiose publikacijose buvo minimi trys valstiečių atstovai – R. Karbauskis, Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė ir parlamentarė G. Burokienė.

reklama

Pasak A. Žilinskienės, R. Karbauskis ir R. Baškienė nėra reklamuojami leidinyje, jie paminimi informaciniuose pranešimuose neišskiriant jų citatų, partinės priklausomybės.

Tik viename straipsnyje minimi G. Burokienės pasisakymai, jos priklausomybė frakcijai buvo pernelyg akcentuojami, o prie šio straipsnio apie kultūrą buvo publikuota jos portretinė nuotrauka, nurodė darbo grupė.

„Darbo grupė mano, kad publikacija „Požiūris į kultūrą Lietuvoje turi keistis“ yra vertintina kaip turinti politinės reklamos požymių“, – teigė A. Žilinskienė.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.