Plinta nelegali prekyba alkoholiniais gėrimais po 20 val.: įžūliausias pasiūlymas – miesto skelbimų lentoje

Plinta nelegali prekyba alkoholiniais gėrimais po 20 val.: įžūliausias pasiūlymas – miesto skelbimo lentoje
Plinta nelegali prekyba alkoholiniais gėrimais po 20 val.: įžūliausias pasiūlymas – miesto skelbimo lentoje
© Algimantas Barzdžius

Nors nuo sausio 1 d. įsigaliojo prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimai, socialiniai tinklai ir viešos Kėdainių miesto skelbimų lentos tapo įrankiu apeiti naująją tvarką.

„Facebook“ grupėje „Viskas, kas Kėdainiuose“ jau galima aptikti skelbimų, kuriuose siūloma nusipirkti alkoholinių gėrimų po 20 val. ar kitu reikiamu metu, gėrimai netgi pristatomi į namus.

reklama

Nesinaudojantiems internetu alkoholis siūlomas tiesiog skelbimų lentoje.

Prisistato santechniku

„Gal kas pritrūkote šį vakarą?“ – toks skelbimas su pridėta alkoholinių gėrimų pakuotės (degtinės) nuotrauka buvo publikuotas savaitgalį po 21 val. Santechniku prisistatęs vyras siūlė susisiekti su juo žinute ir susitarti dėl alkoholio pardavimo. Toks skelbimas kaipmat sulaukė susidomėjimo. Vos per keletą minučių žmonės pradėjo klausinėti kainų, domėtis, ar „priveža“ į vietą, ar turi parduoti alaus, o ne degtinės.

reklama

Dar paprasčiau

Dar vieną skelbimą Kėdainiuose galima išvysti ne kur kitur, o ant skelbimų lentos, esančios J. Basanavičiaus gatvėje, Autobusų stoties stotelėje. Ten taip pat siūloma įsigyti įvairių gėrimų už patrauklią kainą po 20 val. ar kitu reikiamu metu, gėrimai netgi pristatomi į namus. Šis skelbimas, matyt, tiems, kurie nesinaudoja internetu, bet pritrūksta svaigalų.

Gresia nemalonumai

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai kol kas nepradėjo nė vieno tyrimo dėl tokio pobūdžio svaigalų prekybos, iš kėdainiečių informacijos pareigūnai taip pat nėra gavę. Tačiau Lietuvoje jau yra buvę atvejų, kai pareigūnai pričiupo bandančius nelegaliai užsidirbti.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 202 straipsnyje numatyta, kad tas, kas versliškai ar stambiu mastu ėmėsi ūkinės, komercinės, finansinės ar profesinės veiklos neįsteigęs įmonės arba neturėdamas licencijos veiklai, kuriai ji reikalinga, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

reklama

Prašo pranešti

Vadovaujantis LR administracinių nusižengimų kodekso 150 straipsniu už nelegalią prekybą alkoholiu gresia bauda nuo 300 iki 850 eurų. Jeigu minėtas nusižengimas padarytas pakartotinai per metus laiko – bauda nuo 850 iki 1 500 eurų. Žmonės, pastebėję galimų nelegalios prekybos alkoholiu atvejų, raginami pranešti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui telefonu 8 706 68 094. Taip pat gali kreiptis į policiją arba Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112.

reklama