Premjero galvos skausmas – niekas nenori į teisingumo ministrus

Saulius Skvernelis susitiko su lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu
Saulius Skvernelis susitiko su lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu
  © Dmitrijus Radlinskas
BNS
2018-03-19 16:17

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad naujo teisingumo ministro nesiseka surasti, nes jam patinkantys kandidatai nenori imtis šių pareigų.

„Yra daug gerų kandidatų, kurių aš norėčiau, kuriuos galbūt ir partneriai siūlo, bet žmonės, kurie galėtų, paprastai yra sėkmingi kitose veiklos srityse, ir matant, kas ypač šiuo metu vyksta politikoje, nenori to daryti“, – žurnalistams pirmadienį sakė premjeras.

Jo teigimu, sėkmingą karjerą darančius specialistus pritraukti į valstybės tarnybą ir politiką „pakankamai sunku“, nes čia su jais gali būti „elgiamasi įvairiai“. Anot S. Skvernelio, jis su prezidente Dalia Grybauskaite sutarė, kad ministro paieškos neturėtų būti skubotos.

„Šiandien nuraminau prezidentę, mes sutarėme, kad tikrai skubėjimo nereikia, jo nėra, reikia surasti tikrai žmogų, kuris galėtų su tuo iššūkiu, kuris yra, susitvarkyti, ir tai labai svarbu, manau, dėl to mes turime surasti patį patį patį geriausią kandidatą“, – sakė premjeras.

Naujo ministro ieškoma atsistatydinus daugiau nei metus Teisingumo ministerijai vadovavusiai Mildai Vainiutei. Ministrė pasitraukė po prezidentės kritikos ir ministerijos darbuotojų pareiškimų, kad jos vadovybė kišosi į kalėjimų sistemos auditą.

Valdančioji Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija į šias pareigas premjerui buvo pasiūliusi tris kandidatus. S. Skvernelis yra sakęs, kad vieną kandidatūrą jis nusprendė atmesti, nes mano, kad jam geriau eiti dabartines pareigas.

Vyriausybės narius ministro pirmininko teikimu skiria ir atleidžia prezidentė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.