R. Kurtinaitis liejo apmaudą dėl barstomų taškų: jau negarsiai galvojome apie pirmą vietą

Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis
© Paulius Peleckis

4 mėnesiai – lygiai tiek laiko pralaimėjimų Lietuvos krepšinio lygoje nebuvo patyręs Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Visgi iki 13 pergalių užsitęsusią laimėjimų seriją šiandien „Siemens“ arenoje kiek netikėtai nutraukė Klaipėdos „Neptūnas“, šokiravęs vilniečius 99:86.

Įvairius konfliktus su sostinės klubu turėję klaipėdiečiai tai padarė netgi nepaisant to, kad dar gruodį klubą paliko ir būtent į „Lietuvos rytą“ persikėlė du bene geriausi komandos lietuviai – Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas – bei LKL turnyrinėje lentelėje priartėjo prie vilniečių iki vienos pergalės.

Sostinės ekipos treneris po mačo sunkiai suprato tokio pralaimėjimo priežastis, tačiau auklėtinių pernelyg nepeikė – pasak jo, visiems pasitaiko blogų dienų. Vis dėlto „Lietuvos ryto“ strategas liejo apmaudą dėl švaistomų taškų kovoje dėl pirmosios vietos reguliariajame sezone, kurioje iki Kauno „Žalgirio“ vilniečiams buvo likęs vos vienos pergalės skirtumas.

„Norėčiau pasveikinti „Neptūną“ su gražia ir pelnyta pergale. Jie šiandien mus pranoko visais komponentais – ir ta pačia energija, ir žaidimo skaitymu bei išpildymu. Trumpai tariant, varžovai ženkliai dominavo, o dėl to mes ir pralaimėjome“, – kepurę prieš klaipėdiečius po susitikimo nukėlė R. Kurtinaitis.

reklama

– Šiandien praleidote ypatingai daug taškų – net 99.

– Taip, labai prastai gynėmės pirmajame kėlinyje. Po to skubėjome, bandėme atsilošti, labiau žiūrėjome į puolimą, bet gynėmės šiandien tikrai labai prastai. Tiek individualiai, tiek ir pikenrolo gynyboje, nors ruošėmės visą savaitę, bet neįvykdėme daug dalykų, kuriuos buvome susiplanavę. Jau net nekalbu apie individualią žaidėjų gynybą – labai koncentravomės į Seibutį ir Želionį, žinome, ką gali Johnsonas, tačiau visi jie padarė tai, ką ir galvojome (šie trys „Neptūno“ žaidėjai kartu pelnė net 61 tašką – Alfa.lt).

– Kurių tai žaidėjų klaidos?

– Nenorėčiau sakyti. Suprantu žaidėjus, gal truputį praradome alkį. Vienas dalykas yra eiti žaisti, kitas – eiti laimėti. Šiandien energijos prasme labai nusileidome. Paprasčiausiai „Neptūnas“ labiau norėjo laimėti negu mes.

– Ar galėjo meškos paslaugą padaryti tai, jog rungtyniaujate tik kartą per savaitę ir turėjote labai daug laiko pasiruošti rungtynėms?

reklama

– Ne, mes dirbame tuo pačiu grafiku. Esame suplanavę treniruotes, nieko nekeitėme. Turime neblogą trenerių kolektyvą ir buvome patenkinti tuo, ką rodėme per praėjusias kelias rungtynes. Deja, šiandien, net nesuprantu – visur buvome lėtesni vienu žingsniu ar puse sekundės ir pralaimėjome visas mikrodvikovas. Jau nekalbu apie pralaimėtą kovą dėl atšokusių kamuolių – graudūs skaičiai. Jie ir byloja kovingumą.

– Du buvę „Neptūno“ žaidėjai kartu pelnė vos 2 taškus. Ar jie perdegė?

– Nenorėčiau to išskirti. Jie žaidė kaip žaidė, stengėsi. Arnas gal taškų neįmetė, bet gerai gynėsi. Mindaugas galbūt truputį jaučia nepatogumą, nebuvo toks, koks gali būti. Tačiau aš juos suprantu, jie stengėsi, atidavė viską, ką galėjo, bet šiandien tiesiog taip atrodėme.

– Ar gali šis pralaimėjimas pakeisti situaciją turnyrinėje lentelėje?

– Žinoma, kad keičia. Mes dar kažkiek negarsiai galvojome apie neblogus šansus pakovoti dėl pirmos vietos reguliariajame sezone, tačiau negalime išbarstyti taškų. Namų rungtynes laimėti privalome. Su tokiais pralaimėjimais tie šansai tolsta, bet ką padarysi – būna blogų dienų, o šiandien tokia ir buvo. Turime grįžti į ritmą, kuriuo žaidėme. Negaliu kaltinti žaidėjų, šiandien tiesiog taip atrodėme.

reklama
reklama