K. Maksvytis: mūsų sudėtis dabar silpnesnė, bet bandysime kažką išspausti

Kazys Maksvytis
Kazys Maksvytis
© Paulius Peleckis

Klaipėdos „Neptūnas“ atvyko į Vilnių tyliai bei nebuvo laikomas mačo su „Lietuvos rytu“ favoritu, tačiau aikštėje su sostinės klubu susitvarkė lyg cunamis.

Nesustabdomai puolime rungtyniavę klaipėdiečiai buvo per plauką nuo triženklio taškų skaičiaus bei 99:86 nukovė turnyrinėje lentelėje juos jau pralenkusius vilniečius.

reklama

Ši pergalė – dvigubai saldi „Neptūno“ gerbėjams, kadangi gruodį ekipą paliko bei į Vilnių persikėlė du uostamiesčio ekipos lyderiai – Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas. Jie šiandien liko buvusių savo bendraklubių šešėlyje – kartu surinko vos du taškus.

„Neptūno“ vairininkas Kazys Maksvytis po pergalės džiaugėsi puikiu žaidėjų pasirodymu ir prisiminė trečiadienį išmoktą skaudžią pamoką, kai FIBA Čempionų lygos aštuntfinalyje Strasbūre taip pat kontrolę savo rankose turėję klaipėdiečiai subyrėjo per paskutines ketvirtojo kėlinio minutes ir patyrė skaudžią nesėkmę pratęsime.

„Labai džiaugiamės pergale. Prancūzijoje turėjo sunkias rungtynes. Gerai žaidėme tiek ten, tiek čia, bet jeigu ten tai darėme tik 36 minutes, tai čia vyrams pavyko visas 40. Noriu pasidžiaugti už savo komandą, kuri turėjo visokių emocijų. Savo žaidimu šiandien nusipelnėme pergalės“, – po mačo sakė K. Maksvytis.

reklama

– Ar sunku buvo atstatyti žaidėjus po to skaudaus pralaimėjimo Strasbūre?

– Širdy po tų rungtynių jautėmės visai neblogai, nes žaidėme gerai. Sugriuvome, gal ir pavargome ir suklydome dėl to nuovargio ir emocijų. Bet nuotaikos buvo geros, kadangi vis tiek dirbome gerai. Svarbiausia buvo atsistatyti fiziškai, nes dar vakar žaidėjai treniruotėje nebuvo švieži, bet aš dar tikėjausi, kad papildoma viena diena padės. Nesame jauna komanda, tad tos keturios laisvos dienos padėjo.

– Ar nenustebino tokia silpna „Lietuvos ryto“ gynyba?

– Žinome, kad „Lietuvos rytas“ yra puolimo komanda. Šiandien abiejų komandų žaidime dominavo puolimas. Mes žinome jų gynybą, jie žino mūsų, tad tam ir ruošėmės. Bandėme atakuoti jų silpnąsias vietas ir šiandien tai pavyko.

– Jūsų komanda šiandien dominavo kovoje po krepšiais – atkovotus kamuolius laimėjo net 35:19. Ar tai buvo raktas į pergalę?

reklama

– Esame labai priklausomi nuo Galdiko ir Želionio. Kažkiek dar kompensuoja Kačinas, bet jeigu mūsų du esminiai žaidėjai nesusirenka baudų, kai juos turime rungtynių pabaigoje, tai galime kabintis į pergalę. Simas kažkokių stebuklų nepadarė, bet žaidė stabiliai.

– Edgaras Želionis pastaruoju metu žaidžia nuostabią atkarpą, o šiandien su 25 taškais pakartojo savo asmeninį rezultatyvumo rekordą LKL. Kaip vertinate jo žaidimą?

Gerai. Buvau išsigandęs, kai jis gavo greitą antrą pražangą, bet po to turbūt įgavo patirties. Paskutinėse rungtynėse Prancūzijoje jis iškrito ir mums labai jo trūko. Jis žaidžia labai gerai, puolime apskritai galėčiau įvertinti jį puikiai. Gynyboje galėtų šiek tiek pasitempti, ypač su greitomis pražangomis. Bet šiaip džiaugiuosi už jį.

– Rungtynių metu į Lietuvą atvyko ekipos naujokas Jameelas McKay. Ką jis gali pridėti „Neptūnui“?

– Didesnę rotaciją tarp aukštų žaidėjų. Išbandėme mažesnės rotacijos modelį, bet jeigu Želionis ar Galdikas būtų prisirinkę pražangų, tai mūsų sistema būtų greitai sugriuvusi. Tikiuosi, kad naujas žaidėjas atneš energiją ir bus lygiavertis žaidėjas. Nors žinote – pirkome tokį, kiek turėjome pinigų ir tai darėme tik paskutinę akimirką, tad žiūrėsime, kokią naudą turėsime iš jo.

reklama

– Ar jautėsi žaidėjų papildoma motyvacija žaisti prieš „Lietuvos rytą“ dėl visų kalbų socialiniuose tinkluose ir žaidėjų perėjimų į Vilnių?

– Nežinau, reikėtų jų klausti. Džiaugiuosi, kad jie susikoncentravo – kažkas yra žaidę „Lietuvos ryte“, o prieš buvusią komandą visada yra motyvacijos žaisti. Kiti galbūt nori žaisti „Lietuvos ryte“.

– Ar paspaudėte ranką buvusiems auklėtiniams?

– Taip.

– Ar galite su dabartine sudėtimi demonstruoti aukštesnio lygio krepšinį negu sezono pradžioje, kai komandoje dar buvo A. Butkevičius, M. Girdžiūnas ir Juanas Palaciosas?

reklama

– Manau, kad sudėtis yra silpnesnė – tokia mano subjektyvi nuomonė. Bet bandysime kažką išspausti, gal ir kiti žaidėjai kiek pasitemps. Kažkiek yra nestabilumo ir jis neramina, bet paskutinės kelios rungtynės buvo geros.

reklama