A. Navalno atsakas bendradarbiavimą pasiūliusiai K. Sobčiak: tavo veiksmai atgrasūs ir veidmainiški

Alfa.lt
2018-03-18 19:39

Nors sekmadienį vykstantys Rusijos prezidento rinkimai dar oficialiai nesibaigė, liberalių pažiūrų opozicijos kandidatė Ksenija Sobčiak šią savaitę paskelbė apie planus kurti naują politinį darinį ir šiandien pakvietė prie jo prisijungti Aleksejų Navalną. Tačiau opozicionierius, kuriam dalyvauti rinkimuose neleista, K. Sobčiak pasiūlymą atmetė ir apkaltino ją veikiant išvien su Kremliumi.

K. Sobčiak sprendimą neleisti dalyvauti A. Navalnui rinkimuose pavadino nesąžiningu ir pakvietė šį prisijungti prie „Permainų partijos“, kuriamos kartu su buvusiu Dūmos deputatu Dmitrijumi Gudkovu. Tačiau tiesioginiame eteryje su vienintele moterimi Rusijos prezidento rinkimuose kalbėjęs A. Navalnas atsisakė, pareikšdamas, jog ji veidmainiauja ir hiperbolizuoja savo pasiekimus.

reklama

„Aš vertinsiu tave pagal veiksmus. Visi jie yra atgrasūs ir veidmainiški“, – sakė A. Navalnas.

Be to, jis pridūrė, kad K. Sobčiak esą jam pati dar prieš mėnesį iki sprendimo dalyvauti rinkimuose prisipažino apie jai siūlomus pinigus. „Man siūlo milžiniškus pinigus už kandidatavimą, aš nežinau, ką daryti“, – taip jam esą sakė žurnaliste iki rinkimų dirbusi K. Sobčiak.

Ji šiuos žodžius pavadino pramanu.

reklama

K. Sobčiak ir D. Gudkovas kovo 15 d. pranešė, kad kartu steigs naują partiją „Pilietinės iniciatyvos“ pagrindu.

A. Navalnas ragino savo šalininkus nebalsuoti sekmadienio rinkimuose, nes juose nėra jokios realios konkurencijos ir laimėtojas jau aiškus. Opozicionieriaus judėjimas skelbė, kad pasiuntė 33 tūkst. savanorių stebėti rinkimų ir kad kai kurie jų nebuvo įleisti į rinkimų apylinkes. A. Navalno interneto svetainė paskelbė apie šimtus sukčiavimo atvejų, pirmiausia Maskvoje ir jos regione, Sankt Peterburge, Baškirijoje.

reklama