Staigmena Vilniuje: „Neptūnas“ parbloškė keturis mėnesius nepralaimėjusį „Lietuvos rytą“

Edgaras Želionis
© Paulius Peleckis
2018-03-18 19:18

Prieš tris mėnesius tuometinių lyderių Arno Butkevičiaus ir Mindaugo Girdžiūno netekęs Klaipėdos „Neptūno“ klubas šįvakar Vilniaus „Siemens“ arenoje pirmą kartą stojo į kovą naująja jų komanda – sostinės „Lietuvos rytu“.

Nors akivaizdžiais mačo favoritais buvo laikomi vilniečiai, „Neptūnas“ sugebėjo iš sostinės išsivežti netikėtą pergalę 99:86 (32:30, 21:18, 13:17, 33:21). Šis „Lietuvos ryto“ pralaimėjimas reiškia, kad nutrūko net 13 iš eilės jų pergalių serija Lietuvos krepšinio lygoje – paskutinį kartą vilniečiai pralaimėjo lapkričio 18-ąją būtent prieš „Neptūną“ Klaipėdoje.

Tų rungtynių uostamiestyje metu „Neptūnas“ dar tvirtai laikėsi antroje LKL turnyrinės lentelės vietoje, tačiau nuo to laiko situacija kardinaliai pasikeitė. Tik penktąjį pralaimėjimą šįvakar patyręs „Lietuvos rytas“ jau buvo beveik pavijęs Kauno „Žalgirį“, o „Neptūnas“ per keturis mėnesius spėjo nusileisti ne tik Lietuvos čempionams, bet ir tokiom komandoms kaip Pasvalio „Pieno žvaigždės“ ar „Šiauliai“ bei atsidurti trečioje vietoje.

Pirmoji akistata su buvusia komanda gerokai apkarto ir gruodį iš Klaipėdos į Vilnių persikėlusiems A. Butkevičiui bei M. Girdžiūnui. Pirmasis per 17 minučių taip ir nepasižymėjo, o antrasis žaidė vos 10 min. ir vienintelius savo 2 taškus pelnė paskutinę mačo minutę.

Rungtynės prasidėjo tiesiog uraganiniu puolimu. Abi ekipos pirmajame kėlinyje atakavo aukštesniu nei 75 proc. taiklumu, o po jo „Neptūnas“ pirmavo 32:30. Klaipėdiečių pranašumas pradėjo ryškėti antrajame ketvirtyje, kuriame svečiai įgijo 7 taškų persvarą, o į rūbinę išėjo pirmaudami 53:48.

Dar toliau „Neptūnas“ buvo pabėgęs trečiojo kėlinio viduryje, kai vienu metu pirmavo 61:52. Vis dėlto itin agresyvią gynybą ėmė taikyti „Lietuvos ryto“ krepšininkai išmušė iš vėžių Kazio Maksvyčio auklėtinius ir prieš lemiamas 10 minučių atsiliko jau tik 65:66.

Ketvirtajame kėlinyje sostinės klubą tiesiog žudė svečių pataikyti tolimi metimai. Per pirmąsias keturias ketvirčio minutes klaipėdiečiai pataikė net penkis tritaškius, o po Jerry Johnsono kirčio „Neptūnas“ pirmą kartą atitrūko dviženkle persvara – 83:72. Nors šeimininkai dar buvo priartėję iki 7 taškų, vis tik dar vienas „Neptūno“ smūgis 12:2 įtvirtino užtikrintą ir kiek netikėtą pergalę Vilniuje.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 16, Rokas Giedraitis ir Martynas Echodas po 14, Travisas Petersonas 13.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 25, Jerry Johnsonas 19, Renaldas Seibutis 17, Simas Galdikas 9, Laimonas Kisielius 8 (8 atk. kam., 5 rez. perd.).