Rinkimuose Rusijoje balsą atidavė ir „meška“, žmogus-raketa, viduramžių riteriai bei G. Depardieu

Prezidento rinkimų dieną balsą atidavė ir kuopelė „riterių“
Prezidento rinkimų dieną balsą atidavė ir kuopelė „riterių“
© „Twitter“
Alfa.lt
2018-03-18 14:00

Prezidento rinkimai Rusijoje apžvalgininkų dažnai pavadinami spektakliu, mat kas taps jų nugalėtoju, neabejoja niekas. Panašu, jog į spektaklišką atmosferą sekmadienį įsijautė ir dalis rusų, prie balsadėžių atėjusių įmantriais kostiumais.

Rusijos kultūros sostinėje Sankt Peterburge sekmadienį nepastebėtais negalėjo likti vyrai, apsitaisę riteriškais šarvais. Jų nuotrauka „Twitter“ pasidalino Aleksejaus Navalno, kuriam neleista dalyvauti rinkimuose, rinkimų štabas.


Leningrado apskrityje esančiuose Gorbunkuose balsuoti atėjo ir žmogus-raketa – vyras, užsivilkęs balistinės raketos „Sarmat“ kostiumą:


Buriatijoje balsuoti atėjo meška, kuriai, tiesa, sunkiai sekėsi tilpti į balsavimo kabiną, visgi balsą atiduoti pavyko.


Rinkimai įsimintini turėtų būti jaunavedžių porai iš Tatarstano, kurie ne tik atėjo balsuoti vestuviniais rūbais, bet ir atsivedė į apylinkę dar 40 savo šventės svečių.


Savo balsą atidavė ne tik persirengėliai, bet ir žinomi scenos žmonės. Paryžiuje balsavo ir 2013 m. Rusijos pilietybę gavęs žinomas aktorius Gerard'as Depardieu. Prancūzas ne kartą yra išreiškęs simpatijas Vladimirui Putinui, o Rusijos piliečiu jis apsisprendė tapti, kai įniršo ant prancūzų Vyriausybės, įvedusios turtingiesiems nepalankius progresinius mokesčius.


Septintą kartą vykstančiuose rinkimuose ankstyviausiai rinkimų apylinkės atsidarė Kamčiatkoje ir Čiukotkos autonominėje apskrityje, o vėliausiai balsavimas baigsis Kaliningrade (20 val. Lietuvos laiku).

Šių metų rinkiminiame biuletenyje – aštuonios pavardės ir vienas aiškus nugalėtojas. Be V. Putino savo kandidatūras yra iškėlę Sergejus Baburinas (Rusijos liaudies sąjunga), Pavelas Grudininas (RF Komunistų partija), Vladimiras Žirinovskis (Rusijos liberaldemokratų partija), Ksenija Sobčiak („Pilietinė iniciatyva“), Maksimas Suraikinas („Rusijos Komunistai“), Borisas Titovas (Augimo partija) ir Grigorijus Javlinskis („Jabloko“).

Šie rinkimai vyksta dar kartą pagilėjusios Vakarų santykių su Rusija krizės fone – Jungtinė Karalystė kaltina Kremlių pasikėsinimu į Londone gyvenusį buvusį šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukrą, šiuo metu esančius sunkios būklės. JK iš šalies išsiuntė 23 Rusijos diplomatinio korpuso darbuotojus, sugriežtino patekimo į šalį patikras Rusijos piliečiams, jos aukščiausi šalies pareigūnai ir karališkosios šeimos nariai nedalyvaus Rusijoje vasarą vyksiančiame Pasaulio futbolo čempionate.

reklama