Maskva ketina skųsti Ukrainos veiksmus per Rusijos prezidento rinkimus

Rusijoje vyksta prezidento rinkimai
Rusijoje vyksta prezidento rinkimai
BNS
2018-03-18 11:16

Rusijos Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis pareiškė, kad Maskva nepaliks be atsako Kijevo veiksmų, kuriais Ukrainos teritorijoje esantiems Rusijos piliečiams trukdoma dalyvauti savo šalies prezidento rinkimuose.

„Visoms tarptautinėms organizacijoms bus pranešta apie Kijevo trukdymą Rusijos Federacijos piliečiams patekti į rinkimų apylinkes – tai nesuvokiama ir neatitinka tarptautinės praktikos“, – sekmadienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė L. Sluckis.

reklama

Pasak jo, tokiais veiksmais oficialusis Kijevas ne tik Rusijai, bet ir visai pasaulinei bendrijai parodo, kaip vertina žmogaus teises.

Be abejo, tai turi būti rimtai aptarinėjama tarptautinėse institucijose, pabrėžė jis ir pridūrė: „Laukiame objektyvių išvadų.“

Atsakydamas į klausimą, ar Rusija galėtų taikyti analogiškas priemones, kai vyks rinkimai Ukrainoje, tai yra, uždaryti savo teritorijoje rinkimų apylinkes arba trukdyti Ukrainos piliečiams į jas patekti, paliekant galimybę balsuoti tik diplomatams, L. Sluckis pareiškė: „Rusija laikosi žmogaus teisių ir niekada nenusileis iki tokio lygio: visi Ukrainos piliečiai per rinkimus jų šalyje galės netrukdomi balsuoti Rusijos Federacijos teritorijoje."

reklama

Rinkimų apylinkė Rusijos ambasadoje Kijeve buvo atidaryta pagal reglamentą, 8 val. vietos laiku.

„Pasiuntinybės darbuotojus, tarp jų ir rinkimų komisijos narius, į pastatą praleido be kliūčių, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė ambasada. – Balsuoja pasiuntinybės darbuotojai.“

Tačiau naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas anksčiau pranešė, kad policija neleidžia prie ambasados pastato žmonių, norinčių balsuoti Rusijos prezidento rinkimuose. Policininkai jiems aiškina, kad šiandien į pastatą įleidžiami tik ambasados darbuotojai.

Tuo tarpu prie užtvaros netoli ambasados vyko nacionalistų akcija, bet jokių aktyvių veiksmų jos dalyviai nesiėmė.

Saugumu ambasados kvartale rūpinasi didelės teisėsaugininkų pajėgos.

reklama

Ukraina penktadienį pareiškė, kad šioje šalyje gyvenantys rusai, išskyrus diplomatus, negalės dalyvauti sekmadienį vyksiančiuose Rusijos prezidento rinkimuose, nes visos Maskvos diplomatinės misijos tądien bus blokuojamos.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.