Kunigaikščiu Albertu II apsimetę sukčiai bando išvilioti pinigų iš Monako elito

Albertas II
Albertas II
© SCANPIX
BNS
2018-03-17 18:26

Monake sukčiai apsimetinėja aukšto rango pareigūnais, įskaitant netgi kunigaikštį Albertą II, kad iš turtingų elito atstovų išviliotų pinigų, šeštadienį pranešė nykštukinės valstybės žiniasklaida.

Kunigaikščiu Albertu II apsimetęs sukčius vaizdo ryšiu susisiekė su turtingais asmenimis, mėgindamas iš jų išvilioti pinigų, pranešė laikraštis „Monaco-Matin“.

reklama

Šalies, kur turto turi daugybė milijonierių, vyriausybė paskelbė pranešimą, kuriame patvirtino, kad tokių apgavysčių būta, tačiau kunigaikščio, kurio turtas vertinamas apie 2 mlrd. eurų, jame nepaminėjo.

„Kelias savaites asmenys, priklausantys organizuotoms grupuotėms, vogė kunigaikštystės aukšto rango asmenų tapatybes, bandydami užmegzti su jais asmeninį ryšį... elektroninėmis žinutėmis, SMS ar vaizdo ryšiu per „WhatsApp“ tipo programėlę“, – sakoma vyriausybės pranešime.

Jame sakoma, kad sukčių taikiniai yra „visuomenės lyderiai ar žmonės, turintys (svarbias) pareigas“.

reklama

Kaip praneša Monako vyriausybė, sukčiai platina neva įtakingų pareigūnų ant firminių oficialių įstaigų blankų parašytus laiškus, o skambinančiųjų numeriai sutampa su tikraisiais tų įstaigų telefono numeriais.

„Taip, prisidengus pretekstu apie skubiai reikalingus pinigus, siekiama gauti pervedimų iš užsienio banko sąskaitų, ypač – Azijos“, – sakoma vyriausybės pranešime.Policija pradėjo tyrimą, bet apgavikai tebetęsia savo darbus.

Monako kunigaikštis Albertas II sostą perėmė 2005 metų balandį, mirus jo tėvui kunigaikščiui Rainier III.

Monako Kunigaikštystė – nykštukinė valstybė prie Viduržemio jūros, turinti sieną su Prancūzija. Jos bendras plotas tėra 2 kvadratiniai kilometrai, pakrantė driekiasi 4 kilometrus. Kunigaikštystė turi 32 tūkst. gyventojų.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.