Sostinėje sužaliavo Vilnios upė

Švento Patriko dienos šventė Užupyje
Švento Patriko dienos šventė Užupyje
© Paulius Peleckis
Alfa.lt
2018-03-17 15:37

Visą šį savaitgalį Airijoje ir didžiausiuose pasaulio miestuose, tokiuose kaip Niujorkas, Čikaga, Londonas ar Sidnėjus, švenčiama Airijos globėjo Šv. Patriko diena. Prie didžiųjų miestų jau septintus metus iš eilės prisijungė ir Vilnius: kovo 17 d., šeštadienį, vilniečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami į jau tradiciniu tapusį Šv. Patriko dienos renginį Užupio Respublikoje, lauko terasoje šalia Užupio tilto ir Užupio kavinės.

Septintus metus iš eilės į šventę buvo kviečiami rinktis airiški seteriai ir vilkogaudžiai bei jų šeimininkai, o Vilnelę papuošė airiško garlaivio instaliacija. Pagrindiniu renginio akcentu tapo – pusvalandžiui žaliai nusidažanti Vilnios upė.

reklama

Dažai, naudojami upės vandens nudažymui, yra nekenksmingi ir greitai išsiskaido savaime. Įdomu tai, kad ši upių dažymo žaliai tradicija gimė Čikagoje visai atsitiktinai – ieškodami skylių vamzdynuose, darbininkai pasinaudojo specialiais dažais, kurie vandenį nudažė ryškiai žalia spalva. Juos naudoja ir Lietuvos šilumininkai bei energetikai.

Sveikino šalies vadovai

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasveikino Airijos žmones Šv. Patriko – Airijos Nacionalinės dienos proga ir palinkėjo jiems gerovės bei klestėjimo.

„Džiaugiuosi, kad mus sieja ilgalaikiai draugiški ryšiai, sėkmingas dvišalis bendradarbiavimas vyrauja tiek Europos, tiek tarptautiniame kontekste. Esu įsitikinęs, kad tokioje draugiškumo dvasioje Airijos ir Lietuvos partnerystė, tarpusavio pasitikėjimas, glaudus bendradarbiavimas bei mūsų žmonių bendravimas ateityje tiks stiprės“, – sakoma premjero sveikinime.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Airijos Prezidentą Michaelį D. Higginsą nacionalinės šventės – Šventojo Patriko dienos ‒ proga.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva vertina, jog abiejų šalių piliečių bendradarbiavimas ir visapusis valstybių dialogas plečiasi. Anot Prezidentės, prie to prisideda bendras sėkmingas darbas žemyno, ekonomikos ir saugumo darbotvarkės klausimais Europos Sąjungoje.

Valstybės vadovė palinkėjo, kad, puoselėjant dvišalius ryšius, atsivertų dar daugiau galimybių lietuviams ir airiams dalyvauti bendroje veikloje, kultūros, švietimo, studentų mainuose, įgyvendinti naudingas, prie valstybių ir žemyno gerovės prisidėsiančias verslo, mokslo ir inovacijų idėjas.

Kaip ir kasmet išskirtinę Airijos šventę džiugiai minės ir Lietuvos žmonės. Vilniuje Šventojo Patriko diena suvienys miesto gyventojus ir Airijos kultūros gerbėjus, vietinius airius ir miesto svečius, o sostinės upė Vilnelė tradiciškai nusidažys žalia spalva, simbolizuosiančia nuoširdžią draugystę, nuolat stiprėjančius Lietuvos ir Airijos žmonių ryšius.

Sveikindama Šventojo Patriko dienos proga Prezidentė Airijos vadovui, visiems Airijos žmonėms ir viso pasaulio airiams palinkėjo daug džiaugsmo, sėkmės ir klestėjimo.

reklama

Sostinėje sužaliavo Vilnios upė

Švento Patriko dienos šventė Užupyje
+19