J. Valančiūno dominavimo mėnuo tęsiasi: į „Mavericks“ krepšį lietuvis vertė po tašką per minutę

Jonas Valančiūnas
2018-03-17 07:00

Jonas Valančiūnas tęsia vieną geriausių mėnesių per savo šešerius metus trunkančią karjerą, o Toronto „Raptors“ kovą ir toliau nepralaimi.

Lietuvis pagal rezultatyvumą komandoje nusileido tik DeMarui DeRozanui, o jo atstovaujama Kanados ekipa namie po pratęsimo 122:115 nugalėjo Dalaso „Mavericks“ bei iškovojo jau 11-ąją pergalę paeiliui. Tai – pakartotas klubo rekordas.

22 minutes aikštėje praleidęs lietuvis per šį laiką spėjo pelnyti 21 tašką (7/9 dvit., 7/8 baud.), atkovoti 12 kamuolių, atlikti rezultatyvų perdavimų, blokuoti varžovo metimą, kartą suklysti bei trissyk prasižengti.

J. Valančiūnas dviženklį taškų skaičių surinko visose devyneriose kovo mėnesio rungtynėse, o iš viso ši serija siekia jau 10 susitikimų. Tai – ilgiausia tokia serija šiame sezone, o iš viso šį mėnesį lietuvis vidutiniškai renka net po 16,5 taško ir 10,6 atkovoto kamuolio. Jeigu jam pavyks išlaikyti tokius rodiklius ir per likusias dvi kovo savaites, tai taps rezultatyviausiu JV mėnesiu karjeroje. Tiesa, lietuviui šiame mače teko atsidurti ir „plakate“, kai varžovų puolėjas Dorianas Finley-Smithas galingai įkrovė kamuolį per uteniškį.

Itin sėkmingai kovas kol kas klostosi ir „Raptors“ klubui. 11-ą pergalę paeiliui pasiekę kanadiečiai pakartojo praėjusiame sezone pasiektą ilgiausios serijos rekordą, o pagerinti jį galės jau sekmadienį, kai 19 val. Lietuvos laiku namie priims Oklahomos „Thunder“ krepšininkus.

Šį sykį pergalei pasiekti Toronto klubui neprireikė net Kyle'o Lowry, kuris gavo galimybę pailsėti. Tiesa, ne viskas prieš vieną prasčiausių lygos ekipų buvo labai lengva.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavę Dalaso krepšininkai lemiamu metu pridarė klaidų, o D. DeRozano vedami šeimininkai išlygino rezultatą 106:106. Serge'as Ibaka dar turėjo šansą išplėšti pergalę Toronto klubui, tačiau jo metimas buvo netikslus ir ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Jame pranašumą „Raptors“ suteikė D. DeRozano ir Fredo Van Vleeto tritaškiai, o galutinai pergalę įtvirtino taiklūs J. Valančiūno baudų metimai.

Pirmoje Rytų konferencijos vietoje tvirtai žengiantys Toronto krepšininkai artimiausius persekiotojus Bostono „Celtics“ likus 13 rungtynių lenkia jau penkiomis pergalėmis.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 29 (6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 21 (12 atk. kam.), Delonas Wrightas 15 (6 rez. perd.), Fredas Van Vleetas 14 (8 rez. perd.), Serge'as Ibaka ir Pascalis Siakamas po 12.

„Mavericks“: Harrisonas Barnesas 27, Dennisas Smithas 19, J.J. Barea 18 (6 rez. perd.).