Liko tik du: daug žadėjęs Anglijos klubų sezonas Europoje virsta eiliniu fiasko

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-03-16 20:13

Daug žadančiai anglams prasidėjęs UEFA Čempionų lygos sezonas, panašu, gali virsti dar vienu nesėkmingu ir vilčių nepateisinusiu pasirodymu Europoje.

Po to, kai „Liverpool“ 2005-aisiais ir „Manchester United“ 2008-aisiais laimėjo stipriausią Senojo žemyno turnyrą, o finaluose 2005-2009 metais buvo bent viena Anglijos ekipa, šios futbolo išradėjų šalies komandos išgyvena tikrą krizę. Vienintele išimtimi tapo 2012-ųjų Londono „Chelsea“ netikėtas triumfas, tačiau tai greičiau tapo išimtimi iš taisyklės.

reklama

Per pastaruosius penkerius metus finaluose nežaidė jokia anglų komanda, o pusfinaliuose po sykį apsilankė tik „Chelsea“ (2014 m.) ir „Manchester City“ (2016 m.). Dar kraupiau atrodo ketvirtfinalių statistika: per penkerius metus anglai vos keturis kartus turėjo savo atstovus tarp aštuonių stipriausių Europos klubų. 2013 ir 2015 m. stipriausio klubinio žemyno turnyro ketvirtfinaliai apskritai vyko be Anglijos komandų. Palyginimui, ispanai per penkerius metus ketvirtfinaliuose turėjo net 15 savo atstovų, vokiečiai – 9.

Vis tik atrodė, kad šiemet situacija gali pasikeisti. Po to, kai „Man United“ pernai triumfavo UEFA Europos lygoje, anglai į Čempionų lyga gavo teisę deleguoti net penkis klubus – prie „raudonųjų“ velnių prisijungė „Chelsea“, „Man City“, „Liverpool“ ir Londono „Tottenham Hotspur“. Visos jos sezoną pradėjo su savomis naujomis viltimis, o grupių etapas jų lūkesčius daugiau nei pateisino.

Keturios ekipos savo grupėse užėmė pirmąsias vietas ir tik „Chelsea“ turėjo šiek tiek problemų, į priekį praleidusi „AS Roma“.

reklama

Vis dėlto situacija gerokai pasikeitė atėjus svarbiausioms sezono kovoms ir atkrintamosioms varžyboms. Jau po aštuntfinalių iš penkių Anglijos klubų liko vos du – „Man City“ ir „Liverpool“, o į pusfinalį pateks vos vienas iš jų, kadangi ketvirtfinalyje anglai susikaus tarpusavyje.

Jeigu į „Barcelonos“ ir negailestingojo Lionelio Messi sieną atsimušusios „Chelsea“ atvejį dar galima suprasti, tai „Tottenham“ ir „Man United“ pasitraukimai iš turnyro buvo tiek netikėti, tiek – labai skaudūs.

Londono ekipa daugeliui buvo virtusi tamsiuoju turnyro arkliuku – grupių etape jie įveikė bei aplenkė Madrido „Real“, o pirmajame aštuntfinalio mače Turine išplėšė lygiąsias 2:2 su „Juventus“. Puikiai viskas atrodė ir per atsakomąjį susitikimą, kuriame dominavę londoniečiai buvo išsiveržę į priekį ir jau užuodė artėjančią pergalę.

Vis tik situacija pasikeitė vos per kelias minutes, kai įvarčius „iš niekur“ pelnė „Juventus“ argentiniečiai Gonzalo Higuainas ir Paulo Dybala, o atsigauti po šių smūgių nesugebėję Šiaurės Londono atstovai buvo priversti eilinį kartą palikti aikštę nuleidę galvas.

Dar skaudesnį smūgį patyrė Jose Mourinho treniruojami „Man United“ futbolininkai. Iš Ispanijos parsivežę neišraiškingas lygiąsias 0:0, namie anglai turėjo persikelti į puolimą bei atakuoti, norėdami pramušti sutankintą „Sevilla“ gynybą. Vis dėlto vaizdas aikštėje buvo priešingas ir visas rungtynes solidžiau atrodę svečiai mačo pabaigoje nubaudė „raudonuosius velnius“ dviem įvarčiais ir sensacingai žengė tolyn.

reklama

Ir taip iš penkių liko tik du – „Man City“ be vargo susitvarkė su „Basel“, o „Liverpool“ – su „Porto“. Vis dėlto faktas, kad iš galingai sezoną pradėjusių penkių komandų pusfinalyje Anglija turės vos vieną, neturėtų guosti šios šalies futbolo gerbėjų.


Davidas Silva© SCANPIX

Didžiausia paguoda „Premier“ lygos fanams – šansas neapsiriboti pusfinaliu, kaip tai nutiko 2014 ir 2016 m. „Manchester City“ bene visą sezoną laikoma pagrindiniu favoritu triumfuoti Čempionų lygoje, o turimas solidus 16 taškų atotrūkis Anglijos pirmenybėse leis „miestiečiams“ dar labiau sutelkti jėgas į europinį frontą. Didelių problemų, pasak lažybininkų, Pepo Guardiolos auklėtiniams neturėtų sukelti ir „Liverpool“ ekipa, o tuomet jiems teliks įveikti du oponentus.

Ir vis dėlto – panašios prognozes supo ir kitą šio sezono favoritę – Paryžiaus „Saint-Germain“ ekipą. Supo tol, kol paryžiečiai sutiko savęs vertą priešininką – Madrido „Real“ – bei pralaimėję be didesnio pasipriešinimo buvo priversti baigti pasirodymą stipriausiame Senojo žemyno turnyre.

Ar tas pats neatsitiks ir su „Man City“, sunku pasakyti, bet kol kas ši komanda dar nieko neįrodė, tad svaičioti apie trofėjų jos gerbėjams – gerokai per anksti. Anglijos futbolo gerbėjams belieka tikėtis, jog ir vėl gerokai sutryptą šalies klubinio futbolo reputaciją sugebės atgaivinti bent viena likusi ekipa.

reklama