Kaunietė pasipiktino per Valstybės jubiliejų radusi užrakintas Centrinio pašto duris

Kauno centrinis paštas nedirbo nei Vasario 16-ąją, nei Kovo 11-ąją.
Kauno centrinis paštas nedirbo nei Vasario 16-ąją, nei Kovo 11-ąją.
© „Facebook“

Lietuvos modernios valstybės 100-mečiui skirta filatelija (pašto ženklai, vokai) juk skirta ne vien kolekcininkams? Taip pamaniusi kaunietė liko it musę kandusi – Kauno centriniame pašte proginių vokų su Vasario 16-osios signatarais ji nebegavo – visi išpirkti, proginius pašto ženklus irgi sakė nupirkusi paskutinius.

Pritrūko ir ženklų, ir tautiško požiūrio

reklama

„Norėjau atminimui įsigyti vokų ir proginių pašto ženklų. Skaičiau, kad vasario 9 d. išleisti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtos serijos du pašto ženklai, kuriuose įamžinti Signatarų namai ir profesoriaus Liudo Mažylio surastas 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos nutarimo dėl Lietuvos nepriklausomybes skelbimo notifikavimo originalas. Nuėjau į Kauno centrinį paštą, kuriame veikia specialus, filatelijai skirtas „langelis“. Darbuotoja pasakė, kad vokų jau nebėra, liko tik kolekcininkų užsakyti ir dar neatsiimti. Pašto ženklus, išsitarė, irgi jau paskutinius parduodanti – esą atveža tik kiek daugiau, nei užsako filatelininkai, ir viskas, nebeatveš daugiau. O juk kovo vidurys – jubiliejiniai valstybės metai tik prasidėję! Užtat vitrinos pašto salėje prikimštos raktų pakabukų, sąsagų, kremų ir kitokių keistų prekių”, – piktinosi kaunietė Živilė T.


Išleidžiami paskutiniai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirti pašto ženklai© Organizatoriai

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtos serijos pašto ženklų bloke įamžinti Signatarų namai ir profesoriaus Liudo Mažylio surastas 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos nutarimo dėl Lietuvos nepriklausomybes skelbimo notifikavimo originalas.

Jai užkliuvo ir keistokas Lietuvos pašto požiūris į tokios svarbios Lietuvos valstybės datos paminėjimą. Mat Vasario 16-ąją (beje, kaip ir Kovo 11-ąją), kai visas Kaunas ūžė nuo žmonių ir gausybės renginių, Laisvės alėjoje įsikūręs Kauno centrinis paštas stovėjo užrakintomis durimis.

„Nejaugi Lietuvos paštas, kurio centrinis skyrius Kaune įsikūręs istoriniame, su Vasario 16-osios Lietuva tiesiogiai susijusiame tarpukario modernizmo pastate, nesvarstė apie kokią nors Vasario 16-osios akciją? Juo labiau, kad šalia pastato vyko teatralizuotas šventės renginys: į tarpukarį nukėlė skambančios to meto melodijos, šalia limuzino su kauniečiais bendravo ir fotografavosi Kauno burmistrą Petrą Vileišį vaidinantis aktorius. Tikėjomės, kad ir Kauno centrinis paštas dirbs tokią dieną, su šeima buvome suplanavę užeiti, nusipirkti proginių pašto ženklų, vokų ir išsiųsti atviruką, kuris būtų pažymėtas ypatingos diena data”, – kalbėjo Živilė T.

Vokų nėra, nes esą nėra poreikio

Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25-27 pašto ženklus.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio sukakčiai paminėti Lietuvos paštas proginius pašto ženklų blokus pavadinimu „Lietuvos valstybės atkūrimui – 100 metų“ leido 2016 m. (30 tūkst. tiražu), 2017 m. (30 tūkst. tiražu) ir 2018 m. (25 tūkst. tiražu).

„Valstybės atkūrimo šimtmečio proga išleistų pašto ženklų Kauno centriniame pašte galima įsigyti ir šiuo metu. Tikrai nėra jokio deficito”, – tikino Lietuvos pašto atstovė Reda Kazlaitė.

Ji aiškino, kad kartu su pašto ženklų blokais buvo išleisti ir proginiai vokai. Tiesa, jų kiekis, neva atsižvelgus į visuomenės ir filatelijos gaminių kolekcionierių poreikius, būna mažesnis.

„Šiuo metu Kauno centriniame pašte proginiai vokai yra išparduoti. Tačiau paštas papildo filatelijos gaminių kiekius pagal gyventojų poreikius ir susidomėjimą”, – lyg ir žadėjo R. Kazlaitė.

Nedirbo, bet šventės neišsižada

Lietuvos pašto atstovė priminė, kad šventinėmis Lietuvos valstybės dienomis dirba tik kai kurie skyriai, dauguma jų – įsikūrę prekybos centruose. „Kauno centrinis paštas Vasario 16-ąją nedirbo, apie tai klientai iš anksto buvo informuoti tinklalapyje post.lt bei informaciniais plakatais ant pašto durų”, – pasiteisino R. Kazlaitė.

Ji pridūrė, kad švęsti Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją Lietuvos paštas kvietė iš anksto: visuose didžiausiuose šalies savivaldybių ir prekybos centruose įsikūrusiuose paštuose gyventojams buvo dalijami dabarties vaikų piešiniais puošti atvirlaiškiai. Tiesa, Lietuvos pašto atstovė nutylėjo, kad jie su Valstybės jubiliejumi ne ką buvo susiję, nebent – skaičiumi 100 prie Lietuvos pašto ženklo kitoje atvirlaiškio pusėje.

Kaip tęstinį Valstybės atkūrimo šimtmečio renginį ir savo 100 metų jubiliejaus minėjimą, Lietuvos paštas įvardijo kitas iniciatyvas: per didžiuosius Lietuvos miestų paštus keliaujantį Jolitos Vaitkutės pašto ženklų mozaikoje atgimusį tautos patriarchą dr. Joną Basanavičių.

Be to, šiemet Lietuvos paštas ketina išleisti naujų pašto ženklų su įamžintais svarbiais Lietuvos istorijos įvykiais, žyminčiais kelią į Nepriklausomybę ir modernios valstybės kūrimą.

Ar jų užteks visiems norintiems, R. Kazlaitė nekomentavo.

reklama

Kaunietė pasipiktino per Valstybės jubiliejų radusi užrakintas Centrinio pašto duris

Kauno centrinis paštas nedirbo nei Vasario 16-ąją, nei Kovo 11-ąją.