Ruošia staigmeną vairuotojams – testuoja dar nematytą greičio matuoklį

Testuojamas naujas greičio matuoklis (autobanas.lt nuotr.)
Testuojamas naujas greičio matuoklis (autobanas.lt nuotr.)
© Asmeninis albumas
Autobanas.lt
2018-03-16 14:53

Policija Ukmergės gatvėje atlieka dar nematyto greičio matuoklio testavimo darbus. Tačiau kas tai per matuoklis bei kokias funkcijas jis atlieka, pareigūnai neatskleidžia.

Apie naująjį matuoklį jau kurį laiką sklando kalbos. Vairuotojai yra ne kartą pastebėję, jog Ukmergės g., autoserviso „Kemi“ aikštelėje, policininkai ir inžinieriai atlikinėja kažkokius darbus.

reklama

Kad tai policijos pareigūnai, pastebėdavo tik paskutinę akimirką, nes tarp aikštelėje pastatytų automobilių arba nesimatydavo tarnybinių policijos mašinų, arba pareigūnai būdavo su nežymėtomis transporto priemonėmis.

Prieš kurį laiką vairuotojų portalui Autobanas.lt pavyko užfiksuoti testavimo darbus. Iš tiesų, policininkai dirbo su nežymėta „Audi A6“, kurios iš tolo atpažinti neįmanoma.

Taip pat su pareigūnais dirbo inžinierius iš įmonės „Fima“. Kadangi tik pastarasis turėjo šviesą atspindinčią liemenę, vairuotojams dienos metu jų pastebėti praktiškai neįmanoma. Juolab kad greičio matuoklis pastatytas prie gatvės, o pareigūnas su inžinieriumi stovi už automobilio.

reklama

Kalbant apie patį greičio matuoklį, pareigūnai apie jį neatskleidė visiškai jokios informacijos. Tačiau prietaisas pypsėjo it pašėlęs.

Apie naująjį dar nematytą greičio matuoklį nedaugžodžiavo ir Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT).

„Lietuvos kelių policijos tarnyba kartu su visos šalies policija nuolat ieško modernių sprendimų, kaip gerinti eismo saugumą, testuoja įvairias modernias priemones ir prietaisus, skirtus eismo dalyvių kontrolei. Šių būdų ir priemonių iš tiesų yra nemažai.

Kol nepriimti sprendimai dėl priemonių ar prietaisų įsigijimo ir naudojimo, siekdami išvengti klaidinančios informacijos platinimo, testuojamos įrangos komentuoti negalime“, – vairuotojų portalui Autobanas.lt teigė LKPT vyresnioji specialistė Marija Kazanovič.

Mobilioji pažeidimų fiksavimo sistema

reklama

Panašią naujos kartos mobiliąją pažeidimų fiksavimo sistemą naudoja Vokietijos policijos pareigūnai.

Prietaisas dažniausiai statomas vietose, kur dėl riboto ploto neišeina pastatyti tarnybinio transporto arba įrengti stacionarių greičio matuoklių. Todėl į pagalbą pasitelkiami tokie mobilieji įrenginiai.

Pavyzdžiui, remontuojamuose kelio ruožuose, kur leistinas greitis smarkiai sumažinamas, policijos pareigūnui užtenka pastatyti mobiliąją pažeidimų sistemą, o pačiam iš tolimesnio atstumo, sėdint automobilyje, stebėti eismą.

Panašiai kaip šiuo atveju Ukmergės g. – matuoklis prie gatvės, o pareigūnai stovi aikštelėje už automobilio.

Galbūt ši testavimo vieta pasirinkta neatsitiktinai, nes prietaisas leidžia matuoti tiek artėjančių, tiek tolstančių transporto priemonių greitį.

reklama

Tačiau kol kas belieka tik spėlioti, kol Kelių policija neatskleis daugiau informacijos. Aišku viena – testavimo darbai atliekami jau kurį laiką ir naujas greičio matuoklis turės pasirodyti gatvėse.

reklama

Ruošia staigmeną vairuotojams – testuoja dar nematytą greičio matuoklį

Testuojamas naujas greičio matuoklis (autobanas.lt nuotr.)
+5