J. Valančiūnas dominavo po krepšiais, o „Raptors“ išsivežė pergalę iš D. Sabonio tvirtovės

Jonas Valančiūnas
2018-03-16 07:48

Lietuvių akistata Indianapolyje neįvyko, tačiau Jonas Valančiūnas atstovėjo už du.

Galingą dvigubą dublį surinkęs aukštaūgis svariai prisidėjo prie 10-osios iš eilės Toronto „Raptors“ pergalės. Šį sykį ji išvykoje 106:99 palaužė be D. Sabonio besivertusią Indianos „Pacers“ ekipą.

Puikiai rungtynes pradėjęs ir per kelias minutes 7 taškus pelnęs J. Valančiūnas iš viso per šį susitikimą aikštėje praleido 27 minutes, per kurias pelnė 16 taškų (4/13 dvit., 1/1 trit., 5/5 baud.), atkovojo net 17 kamuolių, atliko du rezultatyvius perdavimus ir blokavo 4 varžovų metimus.

Pastarasis rodiklis tapo pakartotu uteniškio sezono rekordu, o dviženklį taškų skaičių lietuvis surinko jau 9-ose rungtynėse iš eilės. Tai – taip pat geriausias jo šio sezono rezultatas. Kovo mėnesį jis vidutiniškai renka net po 16,6 taško ir atkovoja po 9,7 kamuolio.

Tiesa, dėl pergalės Rytų konferencijoje pirmaujantiems „Raptors“ teko gerokai pavargti. Beveik visą susitikimą atsilikusi Toronto ekipa rezultatą persvėrė tik ketvirtajame kėlinyje (89:88), o pergalę jiems garantavo galingas spurtas 16:4 to paties kėlinio viduryje. Po jo „Raptors“ atitrūko 100:92 ir atgal nebesižvalgė.

10 pergalių serija – antra ilgiausia Toronto ekipos istorijoje. Pakartoti klubo rekordą ir iškovoti 11-ąją pergalę jie galės jau šiąnakt, kai susitiks su Dalaso „Mavericks“ krepšininkais.

D. Sabonis susitikimą su „Raptors“ praleido dėl per praėjusį susitikimą patirtos čiurnos traumos. Vis dėlto rimtų sužeidimų nepatyręs lietuvis į aikštę sugrįžti turėtų jau kitą savaitę, praleidęs dar vieną susitikimą savaitgalį.

Nepaisant pralaimėjimo, Indianos ekipa ir toliau išlaiko 3-iąją vietą Rytų konferencijoje, kadangi ją persekiojanti Klivlando „Cavaliers“ komanda taip pat patyrė pralaimėjimą. Iki reguliariojo sezono pabaigos ekipoms liko sužaisti po 13–14 mačų.

„Pacers“: Darrenas Collisonas 22, Alas Jeffersonas 20 (12 atk. kam.), Victoras Oladipo 18, Thaddeusas Youngas 13.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 24 (7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 16 (17 atk. kam., 4 blk.), Kyle’as Lowry ir Serge’as Ibaka po 13 (11 atk. kam.).