Seimo prieigas užgulė tūkstančiai protestuotojų: šaukė „gėda“, valstiečių lyderiai nušvilpti

BNS | Alfa.lt
2018-03-15 16:04

Ketvirtadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, interneto televizijos „Laisvės TV“ įkūrėjo Andriaus Tapino iniciatyva rengiama protesto akcija dėl nesėkme pasibaigusios Seimo nario Mindaugo Basčio apkaltos.

„Mūsų išrinktas Seimas peržengia vieną ribą po kitos. Bet ši diena ypač gėdinga. Pamynęs Konstitucinio Teismo sprendimą, bailiai pasislėpęs po slaptu balsavimu Seimas galutinai diskreditavo save kaip instituciją, galinčią valdyti šitą valstybę“, – teigiama socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame kvietime į renginį.

Tiesa, nors Seimo narys M. Bastys ir pasitraukė iš parlamento, akcijos organizatorių teigimu, yra apstu klausimų, kuriuos žmonės nori užduoti ir išdiskutuoti su politikais.

Vienas esminių klausimų – ar proteste išdrįs pasirodyti politikai.

Kai kurie žmonės į protesto akciją atsinešė Lietuvos trispalvių, vėliavų su Vyčiu, netoli scenos matyti ir konservatorių partijos vėliavų. Vienas renginio dalyvis atsinešė plakatą „Žemėje mūsų – Karbauskis rusų“.

Renginį prižiūri policijos pajėgos, tarp jų yra ir neuniformuotų pareigūnų. Su mitingo dalyviais žada susitikti Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kiti politikai.

Likus valandai iki protesto akcijos pradžios, socialiniame tinkle norą joje dalyvauti pareiškė beveik 10 tūkst. žmonių.

Pareigūnai sutelkė pajėgas 5–10 tūkst. protestuotojų

Policijos pareigūnai prognozuoja, kad ketvirtadienį mitinge prie Seimo dalyvaus nuo 5 iki 10 tūkst. žmonių.

„Prognozuojame, kad dalyvaus nuo 5 iki 10 tūkst. žmonių“, – sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.


"Mes Kaltinam!" mitingas

"Mes Kaltinam!" mitingas© Edvard Blaževič
Pasak jo, mitingo metu dirbs uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai. Pastarieji ant rankų ryšės juostą su užrašu „Dialogo grupė“, bendraus su renginio dalyviais ir stebės įtartinus asmenis.

Policija neatskleižia mitingo metu dirbsiančių pareigūnų skaičiaus – R. Matonis teigė, jog jų bus „tiek, kiek reikia“, kad mitingas vyktų saugiai.

Vilniaus savivaldybės atstovė spaudai Neringa Kolkaitė BNS teigė, kad renginio organizatoriai informavo į mitingą planuojantys surinkti iki 10 tūkst. žmonių.

Atsakingų tarnybų vadovus ketvirtadienį ryte į pasitarimą sukvietęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas paragino žmones protestuoti taikiai ir pabrėžė, kad pareigūnai nusiteikę geranoriškai.

Seimo prieigas užgulė tūkstančiai protestuotojų: šaukė „gėda“, valstiečių lyderiai nušvilpti

"Mes Kaltinam!" mitingas
+61