Kviečia registruotis emigravusius panevėžiečius ir vilios grįžti

Nauja iniciatyva siekiama informuoti apie gyvenimo Panevėžyje privalumus.
Nauja iniciatyva siekiama informuoti apie gyvenimo Panevėžyje privalumus.
© Alfa.lt
Sekundė
2018-03-18 16:21

„Šiandien daug kalbame apie opią mūsų šalies problemą – emigraciją. Didelė dalis mūsų tautos išvykusi, tačiau labai svarbu ne tik stabdyti emigraciją, bet ir palaikyti ryšį su užsienyje gyvenančiais lietuviais. Pagrindinis šio LSA projekto tikslas ir yra kurti bei stiprinti ryšius tarp gimtojo miesto ir išvykusių į užsienį gyventojų“, – teigė Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

„Šis projektas labai svarbus Panevėžiui. Tai patraukli komunikacinė čia gyvenančių ir išvykusių panevėžiečių bendravimo platforma. Daugelis žmonių, gyvenančių užsienyje, jaučia stiprų ryšį su gimtuoju miestu, tad labai svarbu nuolat palaikyti ir stiprinti dialogą su emigrantais, juos informuoti apie naujas iniciatyvas, atliktus darbus, skatinti kurti ir įgyvendinti idėjas Panevėžyje, suteikti jiems galimybę prisidėti prie miesto ekonominės gerovės kūrimo. Savivaldybėje yra paskirta koordinatorė, į kurią bus galima kreiptis visais sugrįžimo į Panevėžį bei kitais emigrantams rūpimais klausimais. Asmeniškai kviečiu kiekvieną svetur išvykusį panevėžietį prisijungti prie projekto „Globalus Panevėžys“. Kurkime savo gimtojo miesto ateitį kartu!“, – sako Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas.

reklama

Interneto svetainėje globalus.panevezys.lt skelbiama informacija apie gyvenimo Panevėžyje pranašumus, palankias sąlygas verslui, mokesčių lengvatas, pristatomos Panevėžyje investavusios užsienio kompanijos, pateikiama informacija apie švietimą, nekilnojamąjį turtą, laisvalaikį. Kviečiama tapti Panevėžio ambasadoriais ir apie gimtąjį miestą skleisti gerąją žinią svetur. 

reklama

„Globalūs panevėžiečiai“ kviečiami užpildyti anketą, kuri padės kurti išvykusiųjų duomenų bazę, aiškintis individualius lūkesčius ir pan. Socialiniame „Facebook“ tinkle sukurta grupė „Globalūs Panevėžiečiai“ kvies sužinoti aktualiausias Panevėžio naujienas, bus dalinamasi iniciatyvomis, teikiama informacija apie susitikimus ir kt.

„Globalus Panevėžys“ – tai projekto „Globalūs Regionai“, kurį įgyvendina Lietuvos savivaldybių asociacija, dalis. Projektu siekiama simboliškai išplėsti šalies regionų ribas, integruojant išvykusius tautiečius į gimtojo miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant miesto ekonominę gerovę ir kt.

reklama