Šilutiškis pasipiktinęs: negi negalima kirsti medžių, kad skiedros nelakstytų?

Artimųjų kapų atėjusius aplankyti žmones papiktino vaizdas Šilutės kapinėse.
Artimųjų kapų atėjusius aplankyti žmones papiktino vaizdas Šilutės kapinėse.
© Lijana Jagintavičienė

Kapinės – šventa vieta, kur ilsisi amžinybėn išėjusieji. Kapų kauburėlius tvarko artimieji. Jie stengiasi, kad jie būtų išpuoselėti. Ne vieną papiktino vaizdas Šilutės kapinėse. Į redakciją užsukęs vyras negalėjo suprasti, kodėl medžius pjaunantys žmonės visiškai negerbia šventos vietos ir ją tiesiog niekina.

Valymo priemonių netrūksta

reklama

„Esmė – darbo kultūra. Kapinės – tai vieta, kuri primena žmonių skausmą, praradimus. Kapines puoselėja, tvarko, lanko mirusiųjų artimieji. Dabar Šilutės kapinėse pjaunami medžiai. Žmonės dirba, tačiau pasibaisėjau jų darbo kultūra. Tai sukelia pasibjaurėjimą. Pjaunant medžius šakomis apdrabstomi kapai. Ant jų vien pjuvenos. Kaip turi jaustis žmogus, atėjęs aplankyti kapo? Kapai ne tik turėtų būti apdengti, bet ir nupjautos šakos turėtų būti nešamos lauk. Kalbant apie valymo priemones, dabar jų tikrai yra. Kodėl nereikalaujama iš darbą atliekančių asmenų jį atlikti tinkamai?“ – kalbėjo pasipiktinęs šilutiškis.

Šilutės seniūno Raimuno Steponkaus paprašyta paaiškinti, kodėl taip apteršti kapai. Pasak jo, medžių pjovimo darbus Šilutės kapinėse organizuoja UAB „Šilutės komunalininkas“. „Kad būtų galima atlikti darbus, reikalinga net aukštalipių pagalba, nes į medžius reikia lipti virvėmis ir į apačią leisti po šaką, kad nebūtų nudaužyti paminklai“, – kalbėjo pašnekovas. 

Anot jo, visi turėtų suprasti, kad reikia padaryti darbus. Priminė, kad būna situacijų, kad kažko gali ir neišvengti, pavyzdžiui, kai daromas remontas namuose, neapsieinama be dulkių.

reklama


Nuo pjaunamų medžių pjuvenomis apkritę kapai Šilutės kapinėse.© Lijana Jagintavičienė

Šilutės seniūnas pažadėjo, kad kapai, baigus kirsti medžius, bus sutvarkyti. Lijanos Jagintavičienės nuotr.

Ragino susitaikyti

Paklausėme seniūno, kaip jis reaguotų, jei atvykęs prie artimųjų kapo rastų jį apmėtytą šakomis ir apdengtą pjuvenomis. „Reikia būti realybėje. Jei vyksta darbai, reikia susitaikyti... Medis prie medžio, lapas prie lapo ir išvalys. Bobelės, komunalinio darbuotojos ateis su grėbliukais ir išvalys“, – kalbėjo miesto šeimininkas.

R. Steponkus priminė, kad sulaukė daugybės prašymų išpjauti medžius kapinėse, mat krenta šakos ir daužo paminklus. Žalos padaro ir medžių šaknys, mat iškelia betonines sieneles. 

„Pasaulis margas. Vieni prašo išpjauti, kiti...“ – dėstė seniūnas. 

Paklausus, kiek kainuos 30 medžių pašalinimas, tikslios sumos neįvardijo. R. Steponkus teigė, kad vieno medžio nupjovimas gali kainuoti nuo 30 iki 300 eurų. Kaina priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis tenka šalinti augalą. Tiesa, kapinėse augančius medžius jis įvardijo kaip itin sudėtingomis sąlygomis šalinamus. 

Medžių pjovimas vyksta nuo praėjusios savaitės. Planuojama, kad darbai bus atliekami dar savaitę. R. Steponkus pažadėjo, kad visi kapai bus tikrai sutvarkyti.

reklama