S. Skvernelis – apie galimą opozicijos sąmokslą: kas galėtų paneigti?

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2018-03-13 22:29

Antradienį vakare kalbėdamas LRT laidoje „Dėmesio centre“ ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad kalbos apie galimą sąmokslą dėl Mindaugo Basčio likimo sklido Seimo koridoriuose.

„Aš manau, kad tai padaryta vadovaujantis gana siaurais politiniais žaidimais. Kas gali paneigti galimybę, kad dalis opozicijos prabalsavo taip, kad būtų toks rezultatas“, – kalbėjo premjeras.

„Aš žinau tikrai, kad vienas mūsų frakcijos narys nepalaikė apkaltos – tai nebuvo paslaptis nuo pat pirmų šio klausimo svarstymų. Tačiau manau, kad dauguma, balsavusių „už“, tai padarė – nufotografavo savo balsą. Galime diskutuoti, ar tai gerai, ar blogai, bet, matyt, šioje situacijoje žmonės jautė, kad gali būti tokie veiksmai padaryti“. – pridūrė politikas.

Jis taip pat sakė, kad balsavimo rezultatas yra nepateisinamas.

„Tai yra apgailėtina situacija. Tai tikrai diskredituoja patį Seimą. Dar daugiau – politikoje gali būti visko, būna net žaidimų be taisyklių, bet kai kalbame apie ne tik priesaikos sulaužymą, bet ir tikrai labai sunkius ir esminius kaltinimus“.

reklama

Laidoje paliestas ir kitas politinis epizodas, kurį šiuo metu svarsto Seimas – problemos žemės ūkyje dėl žemių užvaldymo ir europinių lėšų įsisavinimo. Parlamentas antradienį pritarė komisijos nagrinėsiančios šiuos klausimus sudarymui.

„Mūsų pozicija labai aiški, galiu ją pakartoti – jeigu bus nustatyta, kad kažkas buvo padaryta apeinant įstatymą ir buvo pasinaudota įstatymo spragomis, vyriausybė tikrai inicijuos viešo intereso gynimo kontekste tų žemių paėmimą valstybės naudai“– sakė S. Skvernelis.

reklama