Sodų bendrijoje bastosi beglobių šunų gaujos: išsigandę ir mamos, ir vaikai

Dituvos sodininkų bendrijos Klaipėdos rajone gyventojai, nebeištvėrę palaidų šunų keliamos grėsmės pradėjo rinkti parašus, kad juos sugaudytų „Nuaras“. „Skauda širdį dėl to, kas jų ten laukia, bet kitos išeities nėra. Mes norime gyventi saugiai ir nebelauksime, kol atsitiks nelaimė“, – kalbėjo dituviškės.

Dituvos sodininkų bendrijos gyventojai maisto prekių parduotuvėlėje gali savo parašu patvirtinti, jog reikia kviesti „Nuaro“ komandą, kad išgaudytų gatvėse besibastančius šunis. Čia užsukančius žmones neretai pasitinka du stirksantys beglobiai keturkojai.

reklama

„Savaitgalį važinėjau mūsų kvartalų gatvėmis – dideli ir maži šunys gaujomis bastosi visur. Nuo alkio ir streso jie neprognozuojami. Baisu išsivesti augintinį pasivaikščioti, nejauku išleisti į lauką vaikus. Jie kasdien eina į stoteles važiuoti į mokyklą Priekulėje ar Dituvoje. O jeigu kelią pastoja vilkšunis?“ – kalbėjo iniciatyvos sumanytoja Lina Ciunienė. 

Ji prisipažino, jog kasdien skuba iš darbo, kad pasitiktų iš mokyklos grįžtančią trečiokę dukrą. „Aš ne kartą apgyniau vaikus nuo palaidų šunų“, – tvirtino pašnekovė.

Jos teigimu, bešeimininkių šunų Dituvos sodininkų bendrijoje daugėja proporcingai gyventojų skaičiui. Ypač tai pastebima žiemą.

reklama

Dituvos bibliotekos bibliotekininkė Jurgita Butkė pasakojo, kad pažįstama moteris, išėjusi pasivaikščioti su mažyčiu šuneliu, jo nebeparsivedė. Užpuolus gaujai bastūnų šunų, savo augintinio neišgelbėjo.

Pašnekovė abejojo, kad savo augintinius išmeta vietiniai gyventojai – juk pažįsta vieni kitus. Galimai čia atvežami ir išmetami gyvūnai, kurių nebereikia šeimininkams, gyvenantiems kitur. Bet asocialūs asmenys taip gali pasielgti. Ji pasakojo, kad vieno senolio kalaitė atsivedė kelis šunelius, kurių neturėjo kuo šerti. Taigi šie laksto gatvėmis ieškodami maisto. Dauguma beglobių šunų sulaukėję, prie šiukšlių konteinerių laukia kąsnio.

Tačiau tarp bastūnų šunų – ne tik beglobiai. Antkakliai liudija, kad tai ne pamestinukai, o nerūpestingų šeimininkų išleisti išsidūkti laisvėje. Bet ar jie nepateks į „Nuaro“ gaudytojų pinkles? 

„Per „Facebooką“ prašome gyventojus susirinkti savo augintinius, neleisti vienų į lauką, bet žmonės nereaguoja“, – apmaudo neslėpė pašnekovė.

L. Ciunienė prisipažino, jog susiduria su dilema: baisu dėl savęs ir gaila šunų gyvybių. Ji kvietė atsakingai prižiūrėti savo augintinius, neleisti vienų į lauką. 

reklama

„Jeigu nebeturite sveikatos su juo vaikščioti, padovanokite“, – ragino pašnekovė.

Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė apgailestavo, kad ne visi šeimininkai tinkamai prižiūri savo augintinius – šie pabėga. „Dabar poravimosi metas. Po mėnesio sugrįš“, – sakė ji. 

Šiemet seniūnė dar negavo skundų iš dituviškių dėl beglobių šunų. Prieš 3 metus sulaukė prašymo dėl valkataujančios gaujos. Iškvietus „Nuaro“ komandą, ši sugavo tik porą šunų. Seniūnė pažadėjo ir šiemet kviesti „Nuarą“, jei tik gaus gyventojų prašymą.

reklama