Kybartų pataisos namuose – grasinimai susidoroti su darbuotoja: žadėjo „nupilti“, aplieti rūgštimi

Kybartų pataisos namai
Kybartų pataisos namai
  © LNK

Nors įkalinimo įstaigos – ne pati maloniausia darbo vieta, kai kuriose iš jų darbas gali kelti tiesioginį pavojų sveikatai ir gyvybei. Tuo įsitikino Kybartų pataisos namų darbuotoja – maisto dalintoja sulaukė vieno kalinio grasinimų „nupilti“ ir kitaip susidoroti.

Incidentas Kybartų pataisos namuose kilo 2017 m. sausį, kai šios įstaigos gyventojas Gintaras Andrulis ėmėsi terorizuoti pataisos namų darbuotoją. Vieną dieną, būdamas drausmės kameroje, vyras grasino maisto dalintojai, kad ją apipils rūgštimi, o po kelių dienų vėl pareiškė, kad „nupils“ ją ir susidoros.

reklama

Apie savo išgyvenimus papasakoti turėjo ir pati nukentėjusioji. Pataisos namų darbuotoja teigė, kad vieną dieną G. Andrulis ją apipylė vandeniu, o kitą pareiškė, kad jau apipils ne vandeniu, bet rūgštimi, dar kitą dieną metė nusisukusiai moteriai į nugarą agurkus. „Jaučiau grėsmę savo sveikatai, galvojau, kad mane kažkuo apipils“, – teisme teigė nukentėjusioji. Moteris pripažino netikėjusi, kad kalinys gali ją apipilti rūgštimi, tačiau bijojusi, kad nuteistasis drąsiai gali ją apiplikyti karštu vandeniu ar karštu maistu.

Pataisos namų darbuotoja teigė, kad dėl tokio kalinio elgesio patyrė stresą, nervinį šoką.

Vilkaviškio rajono apylinkės teismas dar praeitų metų spalį G. Andrulį už sistemingą prievartą nuteisė pusantrų metų laisvės atėmimo bausme, tačiau kalinys nesutiko, kad buvo nuteistas pagrįstai, ir skundė tokį nuosprendį Kauno apygardos teismui. G. Andrulis tikino, kad buvo nuteistas šališkai, mat tiek nukentėjusioji, tiek liudytojai yra bendradarbiai, taigi liudytojai galėjo duoti maisto dalintojai naudingus parodymus, norėdami su ja sutarti gražiuoju.

reklama

Kauno apygardos teismas pastarosiomis dienomis atmetė G. Andrulio skundą ir paliko apkaltinamąjį nuosprendį nepakeistą. Anot teisėjų kolegijos, kalinio byla buvo išnagrinėta nuodugniai, o netikėti penkiais apklaustais liudytojais nėra pagrindo.

reklama