R. Karbauskis žino, kas išsaugojo M. Basčio mandatą

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
  © Edvard Blaževič

Seimui per slaptą balsavimą išsaugojus parlamentaro Mindaugo Basčio mandatą, konservatoriai ėmė pirštu badyti į valstiečius, teigdami, kad būtent jų kalbos ir veiksmai skiriasi. O LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis kaltina konservatorius pokiliminiais žaidimais.

Konstitucinis Teismas paskelbė, kad M. Bastys šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, kai nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika.

reklama

Tyrimą atlikusi Seimo specialioji tyrimo komisija konstatavo, kad M. Bastys sulaužė priesaiką, nuslėpdamas ryšius su P. Vojeika, Valstybės saugumo departamentui ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) „nesąžiningai teikė skirtingus parodymus ir paaiškinimus dėl to, ar žinojo apie P. Vojeikos darbą KGB“, tarpininkavo organizuojant neskelbiamus „Rosatom“ atstovų susitikimus su Lietuvos valdžios institucijų vadovais.

Apkalta M. Basčiui inicijuota ir dėl VSD nurodytų jo ryšių su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

Vis dėlto parlamentarai antradienį per slaptą balsavimą M. Basčio mandato nepanaikino.

reklama

Bedė pirštu į R. Karbauskį

Opozicinių konservatorių frakcijos atstovė, NSGK narė Rasa Juknevičienė žurnalistams teigė mananti, kad būtent valstiečiai, nepaisant jų lyderio R. Karbauskio pareiškimų, jog didžioji frakcijos dalis balsuos už M. Basčio mandato panaikinimą, elgėsi kitaip, negu deklaravo.

„Po to, kai Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai taip nuoširdžiai, atsakingai dirbo ir visi priėmė tą sprendimą, kurį priėmė, man atrodo, kad turėtų būti sprendimas savaime aišku, koks, tačiau šiandien R. Karbauskis paneigė visus Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto sprendimus todėl, kad jis prisiėmė atsakomybę, teigdamas dar prieš balsavimą, kad frakcijai leista balsuoti, kaip nori. O ką tai reiškia? Tai reiškia, kad turbūt buvo paskaičiuota tiesiog, sutarta su būtent tokiu skaičiumi žmonių, kad trūktų tų 85 balsų“, – komentavo R. Juknevičienė.

Anot jos, Seimo sprendimas išsaugoti M. Basčio mandatą gali reikšti, kad jis taps lojalus valdantiesiems, tačiau reikėtų žvelgti giliau.

„Galime siaurai mąstyti ir galvoti, kad tai yra tik noras kažkaip išsaugoti tą daugumą ir turėti itin lojalų sau žmogų, tokį pažeistą, jau truputį apdaužytą. Bet, iš kitos pusės, aš, žiūrėdama į tai, ką mes radome Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete, tirdami, vertinu tai kaip dalies Seimo užvaldymą. Užvaldytas Seimas, kuriam visai nesvarbu, kas vyksta aplinkui, kuris balsuoja dėl akivaizdaus Rusijos interesų gynėjo, lobisto, o kontekstas yra toks, kas vyksta Britanijoje. Kalbame apie hibridinius karus, priiminėjame gražius įstatymus, nacionalinio saugumo strategijas, kaip mes kovosime su hibridiniu karu, ir čia pat ant stalo padedami duomenys apie tai, kaip veikia „Rosatom“, kaip veikia Kremlius ir kaip bando daryti įtaką Lietuvos vidaus politikai, ir valdančios partijos vadovas pasako, kad balsuosime taip, kaip nubalsavo“, – komentavo konservatorė.

reklama

Valstiečių lyderis: konservatoriai sugalvojo provokaciją

Apie šiuos R. Juknevičienės pareiškimus iš žurnalistų išgirdęs valstiečių lyderis R. Karbauskis tikino, kad būtent konservatoriai slapto balsavimo metu galėjo palaikyti M. Bastį.

„Ponia R. Juknevičienė per posėdį šnekėjo tai, kas man rodo, kad jie patys balsavo kitaip, nes tas šnekėjimas per posėdį, kad visi frakcijos nariai balsuos vieningai, įrodo, kad bandoma formuoti visuomenės nuomonę, jų balsai jau tikrai yra tokie, o ką padarys kiti, bus kitaip“, – aiškino politikas.

R. Karbauskis tikino žinantis tik vieną valstietį, kuris nebalsavo už M. Basčio mandato panaikinimą, tačiau pats balsavo kitaip.

„Ir aš pats balsavau taip, ir žinau, kad partijos ir frakcijos vadovybė balsavo taip, ir Seimo nariai... Aš negirdėjau tokių pareiškimų“, – dėstė parlamentaras.

reklama

Paklaustas, kas tada balsavo prieš M. Basčio mandato panaikinimą ir taip išsaugojo jam vietą Seime, R. Karbauskis dar kartą paminėjo konservatorius.

„Aš manau, kad konservatoriai. (...) Būtent dėl to, kad deklaravo, tai buvo specialiai daroma, nes aš nesuprantu, kam reikėjo deklaruoti. (...) Konservatoriai sąmoningai sugalvojo padaryti kažkokią provokaciją, kad dabar mus kaltintų“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Premjeras: apgailėtina

Premjeras Saulius Skvernelis, feisbuke komentuodamas Seimo sprendimą dėl M. Basčio, tikino, kad situacija yra apgailėtina. Jis taip pat dūrė pirštu į Seimo opoziciją.

„Apgailėtina. Tik tokiu žodžiu galėčiau apibūdinti šiandienos Seimo balsavimo dėl Mindaugo Basčio rezultatus.

reklama

M. Bastys negali būti Seimo nariu. Tą labai aiškiai indikavo specialiųjų tarnybų pateikta medžiaga, vėliau įrodė Seimo laikinoji komisija ir galiausiai patvirtino Konstitucinis Teismas.

Šiandienos balsavimą laikau niekuo kitu, tik ciniškais politiniais žaidimais, kuriuose aktyviai dalyvavo kai kurie opozicinių frakcijų nariai.

Žinau, kad visi LVŽS frakcijos nariai, balsavę už M. Basčio pašalinimą iš Seimo, turi tvirtus to įrodymus“, – feisbuke rašė S. Skvernelis.

R. Karbauskis žino, kas išsaugojo M. Basčio mandatą

Ramūnas Karbauskis