Opozicijos atsistatydinti raginama L. Matjošaitytė: šiuo metu trauktis neketinu

Gabrielius Landsbergis ir Laura Matjošaitytė
Gabrielius Landsbergis ir Laura Matjošaitytė
  © Edvard Blaževič
BNS
2018-03-13 15:33

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė sako neketinanti palikti pareigų, kaip ją ragina Seimo opozicija.

„Šiuo metu trauktis neketinu“, – po susitikimo su Seimo opozicinėmis frakcijomis antradienį žurnalistams sakė L. Matjošaitytė.

Opozicijos atstovai komisijos vadovei siūlė trauktis dėl kilusių abejonių, ar galės užtikrinti sklandų VRK darbą, ypač artinantis kitais metais vyksiantiems bent trejiems rinkimams, tikėtina, ir referendumui dėl dvigubos pilietybės.

VRK vadovė savo ruožtu žadėjo daugiau skaidrumo komisijos veikloje – komisijos narius supažindinti su visais gaunamais paklausimais, teikti posėdžiui svarstyti visus sprendimus ir t. t.

Konservatorių vadovo Gabrieliaus Landsbergio klausiama, kodėl Specialiųjų tyrimų tarnybai vienasmeniškai atsakė į paklausimą dėl neapsvarstytos pažymos apie valstiečius, L. Matjošaitytė tvirtino, kad ta pažyma buvo adresuota jai kaip vadovei dėl jos veiksmų.

reklama

Kad daugiau nekiltų tokių situacijų, VRK vadovė žadėjo nuo šiol visus gaunamus raštus teikti svarstyti visai komisijai.

„VRK posėdžiuose mes nesvarstome kiekvieno gaunamo rašto ir tai nėra reglamentuota nei įstatymu, nei komisijos reglamentu. Aš siūlysiu, kad kiekvienas raštas būtų svarstomas komisijos posėdžiuose, aišku, posėdžių reikės rengti daugiau, dažniau“, – sakė L. Matjošaitytė.

VRK vadovė sulaukė opozicijos kritikos dėl dar praėjusios kadencijos pabaigoje, praėjusių metų birželio mėnesį, komisijos darbo grupės parengtos, bet taip iki šiol ir nesvarstytos išvados dėl valstiečių.


Laura Matjošaitytė

Laura Matjošaitytė© Edvard Blaževič

Komisijos pirmininkei dėl vienasmenių sprendimų priekaištavo ir patys VRK nariai.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis deklaruoja paramą L. Matjošaitytei, o opozicijai siūlo pačiai inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą komisijos vadove, jei kyla abejonių dėl jos darbo.

Opozicijos atstovai tokį siūlymą traktuoja kaip provokaciją, kad pradėjus nepasitikėjimo procedūrą valdantieji sutelktų paramą L. Matjošaitytei, ši atlaikytų procedūrą ir taip būtų reabilituota.

Skundą dėl galbūt paslėptos politinės reklamos televizijos seriale „Naisių vasara“ VRK gavo dar 2016 m. vasarą. Buvo sudaryta darbo grupė jam tirti. Tyrimą ji baigė jau po Seimo rinkimų pernai birželį. Darbo grupės parengta išvada įkelta į VRK dokumentų valdymo informacinę sistemą, bet viešam komisijos posėdžiui svarstyti taip ir nepateikta.

Minimoje išvadoje nėra nustatyta rinkimų įstatymų pažeidimų, bet dėl milijoninės „Agrokoncerno“ paramos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu Ramūnu Karbauskiu susijusiems renginiams siūloma kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją.

VRK darbo grupė suskaičiavo, kad su R. Karbauskiu susijusiems renginiams 2013–2016 m. jam priklausantis „Agrokoncernas“ galėjo išleisti per milijoną eurų.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Opozicijos atsistatydinti raginama L. Matjošaitytė: šiuo metu trauktis neketinu

Gabrielius Landsbergis ir Laura Matjošaitytė
+17