D. Palucką Palangos taryboje pakeitęs A. Jokūbauskas: galių, kad atsirastų pažyma, neturiu

A. Jokūbauskas iš LSDP išstojo, protestuodamas prieš A. Vinkaus pašalinimą.
A. Jokūbauskas iš LSDP išstojo, protestuodamas prieš A. Vinkaus pašalinimą.
© „Palangos tiltas“

Aleksandras Jokūbauskas, naujasis Palangos savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių Palangos merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo atlaidesnis dabartinei valdžiai, su kuria dirbs iki naujų savivaldybės Tarybos rinkimų kitais metais. „Viskas, kas yra daroma miestui ir miestiečiams, yra pozityvu“, – sakė A. Jokūbauskas.

– Ar jums nėra apmaudu, kad Tarybos nario mandato sulaukėte šiai kadencijai likus dirbti mažiau nei metus ir tokiomis aplinkybėmis?

reklama

– Apmaudu ne dėl mandato, apmaudu dėl savivaldybių tarybų rinkimų sistemos bei socialdemokratinių idėjų prestižo menkinimo. D. Palucko atsistatydinimas patvirtina, kad jis nebuvo atviras Palangos miesto bendruomenei ir dėl to žmogui, kuris save vadina politiku, turėtų būti gėda.

– Kalbama, kad ir jūs prisidėjote prie pažymos apie tariamą D. Palucko įstatymo pažeidimą Italijoje. Žinoma, tai neigiate ar ne?

– Tokių galių, kad atsirastų pažyma, neturiu. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) posėdžio metu informavo visuomenę, kad VRM apie D. Palucko teistumą Italijoje informaciją gavo dar 2008 m. Prieš rinkimus 2012, 2015, 2016 m. tokia informacija buvo pasiekusi ir VRK. Kodėl D. Paluckui buvo leista dalyvauti rinkimuose, šioje institucijoje dabar atliekamas atskiras tyrimas. Visa tai man tapo žinoma internete peržiūrėjus VRK 2018-02-22 posėdžio medžiagą. O jeigu jūs teigiate, kad D. Palucko pažeidimas yra tariamas ir dėl to net prisidėjo Aleksandras (Jokūbauskas), sau ir kitiems atsakykite, kodėl D. Paluckas, jeigu jis teisus, atsistatydino. VRK pareiga užtikrinti, kad rinkimų įstatymų normų būtų griežtai laikomasi. Ar to laikėsi D. Paluckas, aš užklausiau kompetentingos šalies institucijos.

reklama


palangostiltas.lt nuotr.

A. Jokūbauskas sakė dar negalvojąs, ar dalyvaus naujos Tarybos rinkimuose kitais metais. „Palangos tilto“ nuotr.

– Kaip vertinate šios Palangos tarybos darbą? Kokius nuveiktus darbus išskirtumėte?

– Viskas, kas yra daroma miestui ir miestiečiams, yra pozityvu. Nors ir gerokai vėluojant pagaliau palangiškiai ir miesto svečiai turės baseiną. Gaila, kad iki šiol neišspręsta dėl planuotos ledo arenos statybos. Blogai, kad didžiausias dėmesys skirtas antrinių būstų statybai (Malūnų, Ganyklų gatvėse ir kitur). Šios teritorijos Tarybos sprendimais buvo numatytos komercijai, aktyviam poilsiui, pramogoms, t. y. objektų, kurių Palangoje labai trūksta, statybai.

– Ką atsakytumėte tiems jūsų kritikams, kurie jūsų veiklą praėjusios Tarybos kadencijoje vadino destruktyvia?

– Kiekvienas turi teisę turėti savo nuomonę, ir visas jas aš gerbiu. Dirbti opozicijoje nėra lengva. Tai gerai žino ir buvę opozicionieriai, dabar esantys valdžioje. Paprastai apie destrukciją, politikavimą kalba tie, kurie negali atsakyti į oponentų argumentus.

reklama

– 2015 m. rinkėjai stipriai simpatizavo Palangos konservatoriams ir jų lyderiui Šarūnui Vaitkui. Konservatorių, kaip valdančiosios koalicijos partijos, indėlio vystant miestą neįmanoma paneigti, tačiau jūs kritikuojate juos ir jų pirmininką. Kodėl?

– Geri darbai patys kalba už save. Tačiau, kaip sakoma, „nėra namų be dūmų“. Todėl kritika, jos priėmimas, ypač politikoje, yra vienas iš veiksnių, leidžiančių save pamatyti iš šalies, skaidrinančių veiklą, verčiančių ją įvertinti, pripažinti ir taisyti padarytas klaidas. Klausti, aiškintis, domėtis, siūlyti, kad ir kiek kam tai nepatiktų, tokia yra savivaldybės Tarybos nario, dirbančio opozicijoje ir ne tik opozicijoje, pareiga. Esantiems valdžioje kritikos nereikia bijoti, iš jos reikia mokytis. Vien liaupsės ir pagyros veda į vieno asmens kultą. Ar to reikia Palangai, ar tik vienas asmuo myli miestą?

– Kokius sprendimų projektus ketinate teikti Tarybai?

– Padiktuos ateities darbai Taryboje. Yra problemų dėl priimtų sprendimų viešumo, reklamos, būstų statybos mieste, ignoruojami seniūnaitijų veiklos principai. Kad būtų priimti opozicijos teikiami sprendimų projektai, reikia daugumos palaikymo. Ankstesnė to patirtis yra karti. Žiūrėsime, kaip bus dabar.

– Ar dalyvausite naujos Tarybos rinkimuose kitais metais?

reklama

– Apie tai dar negalvoju.

– Ar dalyvausite LSDP Palangos skyriaus pirmininko rinkimuose?

– Aš nesu LSDP narys. Nesutikdamas su palangiškių ir kretingiškių išrinkto Seimo nario Antano Vinkaus nepagrįstu pašalinimu iš partijos už šalies Konstitucijos ir visų rinkėjų suteiktais mandatais teisėtų funkcijų vykdymą, aš pats iš jos pasitraukiau.


Danas Paluckas© „Palangos tiltas“

A. Jokūbausko vertinimu, D. Paluckas Palangoje subūrė jo gerbėjų būrelį, o Socialdemokratų partijos čia nėra. „Palangos tilto“ nuotr.

– Kokį pažymį parašytumėte D. Paluckui už vadovavimą skyriui iki atsistatydinimo?

– Negaliu ir nenoriu vertinti D. Palucko. Bet pritariu pono Alvydo Ziabkaus „Palangos tilte“ išsakytam įvertinimui, kad Lietuvos socialdemokratų partijos mieste nėra. Retkarčiais susitinka pasikalbėti, išgerti kavos, arbatos, paskanauti pyragėlių. D. Palucko suburtas jo gerbėjų būrelis. Norėtųsi tikėti, nes mano pažiūros kairiosios, kad toks pat likimas neištiks visos Socialdemokratų partijos.

– Ar baigėsi jūsų bylinėjimasis dėl garbės ir reputacijos pažeidimo su žurnalistu Tomu Čyvu, kuris paskelbė straipsnį, įrodantį, kad Palangoje esate stambus žemvaldys. Esate čia supirkęs ne vieną žemės sklypą abejotinomis priemonėmis?

– Jūsų minimas žurnalistas prieš 2015 m. savivaldybių tarybų rinkimus parašė užsakomąjį straipsnį. Neabejoju, kas yra šios idėjos autoriai. O jūsų teiginys, kad aš esu stambus žemvaldys, supirkęs ne vieną žemės sklypą abejotinomis priemonėmis, yra netiesa. Valdančios rankos nukreipti pavieniai miesto politikai, pasinaudodami šiuo straipsniu, kreipėsi į ne vieną valstybės instituciją. 

Atlikti tyrimai paneigė melagystes. Tokį tyrimą vykdė ir asmuo, kuris šiandien pats dirba daugumos suformuotoje savivaldybės administracijoje. Faktas, kad aš šiandien Palangos miesto savivaldybės taryboje, patvirtina, kad politinių intrigantų siekis paskleista apgaule sukompromituoti mane, jų nusivylimui ir gėdai, nepavyko. Tegul Aukščiausiojo malonė laimina jų kelionę.

reklama