Mitybos specialistė T. Šliažaitė – apie valgymo sutrikimus: dietų laikytis mes galime tik iki sekmadienio

Alfa Pramogos | Alfa.lt
2018-03-13 09:36

Praėjusią savaitę Sveika.tv laidoje lankėsi Londone gyvenanti natūropatinės mitybos specialistė Tautvilė Šliažaitė, kuri papasakojo apie mitybos sutrikimus.

Mitybos specialistė atvirai papasakojo, kad daugybė jos pacientų netinkamai vartoja maistą. „Dietų taikyti aš nemėgstu – dažniau keičiu pačius įpročius, nes dietų laikytis mes galime iki sekmadienio, o tada sakome, kad mums to nebereikia. Pastebėjau, kad, jei nesusitvarkome savo santykių su maistu, dietų laikytis yra labai sunku“, – atskleidė ji.

reklama

T. Šliažaitė žiūrovams įvardijo, ką tiksliai reiškia netinkamas santykis su maistu: „Tai yra tada, kai mes valgome ne todėl, kad esame alkani, o dėl to, kad mums liūdna, patiriame daug streso. Kai mes valgome dėl kažkokių jausmų ar bandydami kažką kontroliuoti, ko negalime. Tokiu būdu dažnai matau, kad ta kontrolė pereina ant maisto.“

Mitybos specialistė pastebi, kad dažnai žmonės linkę atsisakyti vis daugiau tam tikros rūšies maisto produktų. „Jei tam yra pagrįsta priežastis – viskas gerai. Bet jei žmogus daro tai dėl kontrolės, tai yra labai tiesus kelias iki valgymo sutrikimo“, – teigė ji.

T. Šliažaitė prisiminė ir savo pačios patirtį, kai buvo vegetarė ir iš savo raciono išbraukdavo vis daugiau produktų. Moteris neslėpė – tuo metu ir jos pačios santykiai su maistu nebuvo patys geriausi, buvo atsiradęs tam tikras baimės jausmas.