„Samsung HG90D“ – plačiausias pasaulyje monitorius

„Samsung HG90D“
„Samsung HG90D“
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2018-03-13 20:40

Šį mėnesį Alfa.lt išbandė „Samsung HG90D“ – monitorių, kurio įspūdingas aukščio ir pločio santykis 32:9 maloniai nustebina kiekvieną. O 49 cm įstrižainė nuostabą tik sustiprina. Tai plačiausias žaidimų entuziastams skirtas monitorius, kurį įmanoma nusipirkti kiekvienais metais didėjančioje rinkoje.

Lyginant su praėjusiais metais bandytu „Acer Predator Z35“, belieka džiaugtis technologiniu progresu. Kiekvienais metais tobulėjantys techniniai sprendimai leidžia vis labiau įsitraukti į žaidimų pasaulį, o „Samsung HG90D“ lenkia minėtą monitorių viskuo: tiek juodos spalvos tamsumu, tiek geru vaizdo kontrastu, tiek didesne rezoliucija, tiek tikslesniu spalvų atkūrimu. Ir viskas dėl HDR (didelio dinaminio diapozono palaikymo, dėl kurio tamsios sritys būna tamsesnės, o šviesios – šviesesnės) ir naujos Samsung „Metal Quantum dot“ technologijos QLED ekrane.

reklama

„Samsung HG90D“ monitorius prilygsta dviem standartinio aukščio ir pločio santykio monitoriams. 1800R išlenkimo kampas, 49 cm įstrižainė ir 144 Hz vaizdo atnaujinimo dažnis, dėl kurio judesys atvaizduojamas realistiškai, žaidžiant leidžia įsijausti į veiksmą visu šimtu procentų.

Šiuo monitoriumi bandėme ir dirbti. Gamintojas pasistengė suteikti jam patrauklumo, siūlydamas atsisiųsti programą „Windows“, kuri padeda patogiai išnaudoti platų monitoriaus ekraną. Ši programa, kartą spustelėjus, padalija ekraną į dalis arba rodo keletą skirtingo dydžio ekranėlių, kad būtų lengviau atlikti kelias užduotis vienu metu. Dirbti tikrai patogiau, bet tokio dydžio monitoriui juntamas pikselių trūkumas. Nors ekrano rezoliucija yra 3840 x 1080, dėl didelio jo aukščio ir pločio buvo matyti atskirti pikseliai, vaizdas dėl to nebuvo toks švarus, kaip norėjosi. Bet tikslus spalvų atkūrimas ir tamsi juoda spalva leido dirbti nejaučiant skirtumo nuo darbui skirto monitoriaus.

Verta paminėti, kad anksčiau nesame bandę žaidimams skirto monitoriaus, kuriuo būtų galima ir retušuoti nuotraukas, ir montuoti vaizdo įrašus, matant tokias tikslias spalvas ir turint tiek ekrano ploto kelių programų naudojimui vienu metu.

reklama

Apie monitoriaus surinkimo kokybę ir dizainą būtų galima rašyti atskirą apžvalgą – kiekviena detalė pasirodė kokybiška, tvirta, futuristinio dizaino. Galybė jungčių leidžia prijungti kelis vaizdo signalus vienu metu, tačiau norint žaisti aukščiausia rezoliucija, kurią palaiko šis ekranas, reikia rinktis „DisplayPort“ jungtį. Kitoje ekrano pusėje – konfigūruojamas apšvietimas su „Arena Lighting“, kuris ant sienos sukuria tvinksinčių šviesų šou.

„Samsung HG90D“ paliko labai gerą įspūdį – jau beveik galima sakyti, kad sulaukėme tobulo monitoriaus. Kandžiojasi tik kaina – vidutiniškai HG90D kainuoja apie 1400 eurų. O iki tobulybės liko nedaug – tetrūksta 3840 × 2160 pikselių rezoliucijos ekrano su HDR funkcija ir 144Hz skleistinės dažniu.

„Samsung HG90D“ – plačiausias pasaulyje monitorius

„Samsung HG90D“
+2