Premjera „Didžioji kometa“ – nestandartinė „Karo ir taikos“ meilės istorijos versija

„Didžioji kometa“
„Didžioji kometa“
  © Organizatoriai
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2018-03-01 11:10

Net dvylikai „Tony“ statulėlių nominuotas, užburiantis ir energingas miuziklas „Didžioji kometa“, kitaip vadinamas šiuolaikine elektro-pop opera, jau visai netrukus suskambės Keistuolių teatre. Šis kūrinys pastatytas rusų klasiko L. Tolstojaus romano „Karas ir taika“ motyvais. O kaip teigia patys renginio iniciatoriai – tai viena romantiškiausių meilės istorijų pasaulinėje literatūroje, kuri nepaliks abejingų.

Pasak jaunosios kartos režisieriaus Viliaus Malinausko, miuziklas – dvilypis. Jame susipina sudėtingi istoriniai įvykiai, jaunatviškas maksimalizmas bei inovacijos. Kūrinys pasakoja apie Natašos romaną su Anatolijumi, merginos sužadėtiniui Andrejui išvykus į kažkur toli vykstantį karą, apie karines nuotaikas ignoruojančią aukštuomenę bei Pjero gyvenimo prasmės paieškas didžiosios kometos, atnešančios pasaulio pabaigą, grėsmės fone.

„Kūrinys leis nesunkiai perprasti rusų klasiko L. Tolstojaus šedevro esmę, karštos meilės vingius, supažindins su autentika ir tų metų įvykiais. Tačiau kartu bus kupinas jaunatviškos energijos, inovatyvių, šiuolaikinių sprendimų.  Vienas jų, kad miuzikle atsisakyta žiūrovų ir atlikėjų izoliacijos – klausytojai patys taps miuziklo dalyviais. Šis pasirodymas patiks tiems, kurie šiuolaikinėje visuomenėje pasigenda romantikos, tačiau yra skubantys ir iš gyvenimo viską imantys asmenys.

„Didžiojoje kometoje“ jungiasi klasikinė, indie rock, rusų liaudies ir elektroninė muzika. Be to, XIX a. tematika pristatoma per šių laikų prizmę: XIX a. kostiumai ir dekoracijos sukurią to amžiaus įspūdį, bet yra sukonstruoti, kaip tiksliai veikiantis laikrodžio mechanizmas. Už tai esame dėkingi „Gilios idėjos“. Tai jų darbo nuopelnas“, – dėstė V. Malinauskas.

Kūrybinė komanda šį kūrinį pasirinko neatsitiktinai – Niujorke išgarsėjęs miuziklas buvo labai gerai įvertintas miesto kritikų ir žiniasklaidos pavadintas „Jaudinančiu naujojo amžiaus šaukliu“. Kaip teigė Justinas Stanislovaitis, atliekantis Balagos vaidmenį, ir Liucija Nanartavičiūtė, vadinanti Sonią, miuzikle virtuoziškai susijungia skirtingi stiliai bei nepaisomos Brodvėjuje taikomos miuziklo taisyklės.

„Šis kūrinys pretenduoja tapti žinomiausia kvazi-opera, kuri neabejotinai pakerės savo gyvybingumu ir polėkiu. Kadangi pats miuziklas dar labai jaunas, Brodvėjuje pasirodęs vos prieš penkerius metus, vaidinantys aktoriai taip pat jauni, nebijantys eksperimentuoti, į vieną kūrinį sujungę skirtingas savo patirtis. Profesionalūs aktoriai – vaidybą, operos solistai –  geriausias klasikinio dainavimo tradicijas, o miuziklo aktoriai, buvę Vilniaus kolegijos auklėtiniai, miuziklo žanro gebėjimus ir žinias.

Personažų, tiesa, irgi gana daug. Nemažai ir skirtingų balsų, muzikos stilių. Dar vienas nestandartinis aspektas, jog kūrinys atliekamas tik dainuojant ir šokant. Neteks klausytis pokalbių, skambės tik jaudinančios dainos. Tai, mums abiem, buvo ganėtinas iššūkis, tačiau, nepaisydami to, daug repetuodami esame pasiruošę nustebinti“, – kvietė J. Stanislovaitis ir L. Nanartavičiūtė.

Miuziklas įvyks kovo 15 d. Keistuolių teatre. Tai bus pirmoji „Didžioji kometa“ Lietuvoje. Po premjeros miuziklas keliaus ir po kitus Lietuvos miestus.

Premjera „Didžioji kometa“ – nestandartinė „Karo ir taikos“ meilės istorijos versija

„Didžioji kometa“
+2