Didžiojoje Britanijoje sprogimas sugriovė pastatą: žuvo keturi žmonės

Sprogimas Lesteryje
Sprogimas Lesteryje
© SCANPIX/REUTERS
Alfa.lt | BNS
2018-02-25 23:21

Vidurio Anglijos mieste Lesteryje sekmadienio vakarą driokstelėjus sprogimui ir sugriuvus pastatui, žuvo mažiausiai keturi žmonės, o dar tiek pat sužeista. Policija skelbia neradusi jokių įrodymų, kad šis incidentas susijęs su terorizmu.

reklama

„Sprogimo priežastis bus tiriama per policijos ir Lesteršyro ugniagesių ir gelbėjimo tarnybos bendrą tyrimą“, – sakoma vietos policijos pranešime.

„Prašytume žiniasklaidos ir visuomenės nespekuliuoti dėl incidento aplinkybių, bet šiuo metu nėra jokių požymių, kad tai susiję su terorizmu“, – pridūrė pareigūnai.

Sprogimas driokstelėjo sekmadienio vakarą gatvėje netoli miesto centro, kur esama tiek komercinių, tiek gyvenamųjų pastatų.

Dalyje namų tame rajone buvo išjungta elektra, gelbėjimo tarnyboms šalinant incidento padarinius, nurodė policija.

reklama

Ugniagesių ir gelbėjimo tarnyba nurodė gavusi iškvietimų po 19 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku – gyventojai pranešė apie sprogimą ir pastate kilusį gaisrą.


Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųsti šeši ugniagesių automobiliai, sakė tarnybos atstovė.

„Mums dar neatvažiavus policija paskambino ir pasakė, jog pastatas sugriuvo“, – pridūrė ji.

Tuomet buvo pasiųsta papildomų paieškų ir gelbėjimo brigadų, tarp jų ir kinologas su šunimi, sakė ugniagesių atstovė.

„Kol kas neturime jokių užuominų, kokia yra priežastis“, – pridūrė ji.

Į Lesterio karališkąją ligoninę po incidento buvo nuvežti šeši žmonės, nurodė medikai.

„Dviejų iš tų pacientų būklė kritinė, kiti keturi sužeistieji gali vaikščioti“, – sakoma Lesterio universiteto ligoninių tinklo pranešime.

Pareigūnai anksčiau perspėjo žmones kreiptis į Nelaimių ir gelbėjimo departamentą „tik absoliučiai būtinais atvejais“.

Ugniagesių tarnybos atstovė taip pat sakė, kad į nelaimės vietą pagal įprastą procedūrą atvyko elektros ir dujų įmonių atstovai.

Socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose ir vaizdo įrašuose matyti liepsnojantis pastatas ir aplink pažirusios nuolaužos.

Šalimais gyvenantis Graeme’as Hudsonas naujienų agentūrai AFP pasakojo pajutęs sprogimą.

„Buvo labai baisu, – pasakojo jis. – Gyvenu už penkių minučių kelio, bet mano namas sudrebėjo. Išėjau ir pamačiau didžiulį dūmų debesį ir dideles liepsnas.“

„Greitai ten nuėjau pasižiūrėti, kas nutiko, – pridūrė vyras.  Neilgai ten buvau, nes (neatrodė) saugu būti su 11-mečiu sūnumi.“

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Didžiojoje Britanijoje sprogimas sugriovė pastatą: žuvo keturi žmonės

Sprogimas Lesteryje
+3