Svarbi diena technologijų gerbėjams – „Samsung“ pristatė naujausią „Galaxy“ flagmaną

Samsung
Samsung
© Gamintojai

Vasario 25-oji – ypatinga diena tiek technologijų gerbėjams, tiek ir Pietų Korėjos išmaniųjų technologijų milžinei „Samsung“. Ši kompanija Barselonoje „Mobile World Congress 2018“ (MWC) parodos išvakarėse pristatė savo naujausią devintosios kartos „Galaxy“ serijos išmanųjį telefoną.

reklama

Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ padalinio vadovas Lietuvoje, Alfa.lt teigė, kad, kaip ir kiekvienais metais, šis pristatymas sulaukia didelio vartotojų ir žiniasklaidos dėmesio.

„Šis renginys yra svarbus ne tik mūsų bendrovei, bet ir visiems naujųjų technologijų gerbėjams, kurie iš „Samsung“ visuomet tikisi naujausių inovacijų, aukščiausio kokybės standarto. Vartotojų pasitenkinimas yra ir visada bus pagrindinis bendrovės prioritetas. Mūsų tikslas nesikeičia jau daug metų – kuriame kasdienį žmonių gyvenimą palengvinančias ir jų poreikius patenkinančias technologijas. Šiandien vartotojai tampa vis labiau technologiškai išsilavinę, yra žingeidesni ir reikalauja daugiau, o tokie jų poreikiai mus skatina judėti į priekį“, – sako S. Skupas.

Praėjusiais metais „Samsung“ savo flagmaną „Galaxy S8“ pristatė Londone ir Niujorke, tačiau šiųmetinis pristatymas po metų pertraukos vyksta Barselonoje.

Renginys prasidėjo 19 val. Lietuvos laiku.

reklama

Dar šeštadienį internete nutekėjo oficialus „Samsung Galaxy S9“ pristatymo vaizdo klipas, kuriame pateikiamos esminės minėto įrenginio savybės. Taigi su didžiausia ir svarbiausia „Samsung“ naujiena buvo galima susipažinti iš anksto.

Kompanija „Samsung“ renginį pradėjo vaizdo klipu, kuriame akcentuojama viena frazė – „Daryk tai, ko negali“ (angl. Do what you can‘t).

Panašu, kad tai tampa naujuoju kompanijos šūkiu, atspindinčiu šio prekės ženklo filosofiją (bent jau kuriam laikui).

„Samsung“ mobiliųjų technologijų padalinio vadovas DJ Koh renginio pradžioje daug kalbėjo apie naujas išmaniųjų įrenginių galimybes bei daiktų internetą, kuris pastaruoju metu vis labiau įsilieja į kasdienį žmonių gyvenimą. Kadangi šiais laikais ypač daug įrenginių namuose gali būti susieti tarpusavyje, „Samsung“ pristatė naują platformą – išmaniąją programėlę „Smart Things“, kuri leidžia daugelį įrenginių sujungti į bendrą sistemą.

Neilgai trukus DJ Koh perėjo prie esminės naujienos – devintosios kartos „Galaxy“ serijos telefono „Samsung Galaxy S9“. Tiesa, kartu su juo pristatytas ir „Galaxy S9+“. Dizaino prasme naujasis „Samsung“ kūrinys pernelyg nesiskiria nuo savo pirmtako S8. Beveik visą priekinę dalį užima „nesibaigiantis“ ekranas, galinėje dalyje po kamera įtaisytas pirštų atspaudų skaitytuvas. Todėl nors ir buvo gandų, kad jis bus integruotas į ekraną, šios technologijos kol kas dar teks palaukti.

Pirkėjai taip pat galės rinktis iš keturių spalvų: juodos, titano pilkos, koralų mėlynos bei alyvinės.

Kaip ir buvo galima tikėtis, daugiausiai dėmesio skirta „Galaxy S9“ galinei kamerai. Remiantis paskelbtais duomenimis internete, šiame telefone dabar sumontuota kamera, kurią sudaro 12MP jutiklis. Šis jutiklis gali keistis tarp f/2.4 bei f/1.5 diafragmos tam, kad užfiksuotų kokybiškus vaizdus bet kokiomis sąlygomis. Kalbant apie „Galaxy S9+“, jame sumontuota dviguba kamera, kurią sudaro du 12MP jutikliai. Vienas iš jutiklių gali keistis tarp f/2.4 bei f/1.5 diafragmos, kitame yra fiksuota f/2.4 diafragma. Pasak kūrėjų, šios kameros atveria naujas galimybes bei veikia visai kaip žmogaus akis, kuri prisitaiko prie bet kokių aplinkos sąlygų.

Tarp išmaniųjų telefonų gamintojų, panašu, prasidėjo ir „emoji“ karai. Praėjusių metų rudenį „Apple“, pristatydama savo modelį „iPhone X“, pademonstravo ir galimybę „įsikūnyti“ į vieną iš jau sukurtų „emoji“. Šį kartą „Samsung“ žengė dar toliau – nuo šiol bus galima patiems susikurti savo asmeninį „emoji“, pasitelkiant priekinę įrenginio kamerą. Ši nufotografuotą jūsų veidą paverčia „emoji“, kuris vėliau valdomas priklausomai nuo jūsų mimikų.

Pristatymo metu „Samsung“ tradiciškai neatskleidė techninių parametrų, kuriais pasižymi naujųjų telefonų procesoriai. Taip pat nekalbėta ir apie įrenginių kainas. Pabaigoje kiek daugiau dėmesio buvo skirta virtualiam asistentui „Bixby“ bei duomenų saugumui. Panašu, kad jau šiemet „Samsung“ vartotojai sulauks atnaujinto virtualaus asistento „Bixby 2.0“.

Išankstinė prekyba išmaniaisiais telefonais prasidės kovo 8-ąją, o oficiali prekyba visuose operatoriaus pardavimo vietose – kovo 16-ąją. Dalis Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių jau pradėjo išankstinius užsakymus.

„Samsung Galaxy S9“ debiutą „Telia“ pasitinka malonia staigmena

Iš karto po pasaulinės naujojo „Samsung“ flagmano „Galaxy S9“ premjeros Barselonoje „Telia“ pradėjo išankstinius pardavimus ir rezervaciją. Naujieji „Samsung“ flagmanai su 64 GB vidine atmintimi kainuoja 859 eurus už „Galaxy S9“ ir 959 eurus už „Galaxy S9+“. Tačiau yra ir maloni staigmena – pirmieji naujojo „Samsung“ flagmano pirkėjai, į „Telios“ saloną atnešę savo seną telefoną, gaus iki 450 eurų siekiančią nuolaidą naujajam įrenginiui įsigyti.

Iki kovo 7 d. „Telios“ interneto svetainėje www.telia.lt užsakyti ar rezervuoti telefonai klientams bus pristatomi nuo kovo 8 d. Oficiali prekyba „Galaxy S9“ ir „Galaxy S9+“ telefonais prasidės kovo 16 d. Iki to laiko tiek privatūs, tiek verslo klientai gali pasinaudoti specialia akcija ir internetu užsisakę ar rezervavę naująjį „Galaxy S9“ serijos telefoną galės gauti nuo 100 iki 450 eurų siekiančią nuolaidą, kuri bus pritaikyta į „Telios“ saloną atnešus senesnį bet kurio gamintojo įrenginį.

„Ilgametė išmaniųjų telefonų rinkos lyderė „Samsung“ toliau pateikinėja staigmenas ir savo flagmanais brėžia naujas galimybių ribas. Jie išpildė savo pažadą iš naudo atrasti kamerą – „Galaxy S9“ serijos telefonai tapo pirmaisiais įrenginiais pasaulyje, kurie turi F1,5 diafragmos apertūrą, be to, dvigubą stabilizatorių, dvigubą optinį priartinimą ir galimybę filmuoti 960 kadrų per sekundę 4K raiškos režimu. Ir tai yra tik dalis visų atnaujinimų, kuriais „Samsung“ išsiskirs rinkoje“, – sakė „Telios“ įrangos pardavimų vadovas Mantas Jurkus.

Naujieji „Samsung“ turės ir unikalius, pagal kiekvieno žmogaus veido bruožus sukurtus ir individualizuojamus jaustukus (angl. emojis), dvigubą „Dolby Atmos“ garsiakalbį ir dar didesnes išmaniojo „Samsung“ pagalbininko „Bixby“ galimybes, jomis pirmą kartą per telefono kamerą bus galima naudotis realiuoju laiku orientuojantis aplinkoje, atpažįstant daiktus ar tiesiogiai verčiant tekstus.

Pirkėjai Lietuvoje iš karto galės rinktis trijų spalvų telefonus – vidurnakčio juodos, koralų mėlynumo ir alyvų violetinės. Pirmieji rinkoje pristatyti telefonai turės 64 GB vidinę atmintį ir galimybę išplėsti atmintį iki 400 GB išorine SD kortele. Vėliau Europos rinkai „Samsung“ žada pasiūlyti ir 256 GB vidinę atmintį turinčius juodos spalvos „Galaxy S9“ serijos telefonus.

Naujosios „Galaxy S9“ serijos telefonai turi „Gorilla Glass 5“ smūgiams atsparų stiklinį paviršių, tvirto aliuminio lydinio rėmą ir, kaip ir ankstesni modeliai, yra atsparūs vandeniui (IP68). Nauja yra tai, kad „Samsung Galaxy S9“ didesnį saugumo lygį ir patogumą užtikrins vienu metu veikiančios veido ir akies rainelės atpažinimo funkcijos.

Išankstinė „Samsung Galaxy S9 ir S9+“ prekyba „Bitėje“ prasidėjo iškart po pristatymo pasauliui sekmadienį. Iš anksto užsisakiusiems klientams telefonai bus pristatomi nuo kovo 8 d., o oficiali prekyba prasidės kovo 16 d. „Samsung Galaxy S9“ kainuoja 859 eurus, o „Samsung Galaxy S9+“ – 959 eurus. Be to, visi „Bitės“ klientai, užsisakę naujuosius „Samsung“ flagmanus kartu su bendrovės neribotų pokalbių planais, nemokamai gaus neribotus mobiliojo interneto gigabaitus 6 mėnesiams.  

Dar daugiau detalių

„Galaxy S9“ ir „S9+“ telefonuose integruotas galingas garsiakalbis, pagamintas „AKG“, kuris užtikrina išskirtinę garso kokybę, o erdvinį garsą palaiko „Dolby Atmos“. Telefonas taip pat turi „Infinity Display“ ekraną – vieną pagrindinių „Samsung“ flagmanų dizaino elementų.

„Keičiantis bendravimo stiliui, stiprėjant saviraiškos poreikiui, keičiasi ir tai, kaip mes naudojame telefoną, – sako S. Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje. – „Galaxy S9“ yra naujos kartos telefonas, suteikiantis išskirtines saviraiškos galimybes ir sukurtas vartotojams, kurie trokšta dalintis savo gyvenimo įspūdžiais ir akimirkomis su kitais. To pagrindas – naujoviška kamera, kuri įgalina vartotojus fotografuoti ir filmuoti telefonu bet kokioje aplinkoje ir kurti unikalų turinį.“

Naujoviška kamera

Šiandieninis vartotojas iš telefono kameros tikisi daugiau nei vien fotografavimo funkcijos. Jis tikisi itin ištobulintos technologijos išmaniojo telefono kameros, kuri suteikia galimybę kurti aukštos kokybės turinį ir taip išreikšti save. „Galaxy S9“ ir „S9+“ kamera buvo kurta atsižvelgiant į besikeičiančius vartotojų poreikius, tad joje integruota itin greita „Dual Pixel“ technologija, kuri į vieną nuotrauką sutalpina iki 12 kadrų.

„Galaxy S9“ ir „S9+“ telefono kameros funkcijos:

• „Super Slow-mo“ funkcija. Sulėtinto vaizdo filmavimo funkcija, užfiksuojant 960 kadrų per sekundę. Integruota „Motion Detection“ funkcija kadre užfiksuoja judesį ir automatiškai įjungia filmavimo funkciją – vartotojui tereikia paruošti kadrą. Foninę muziką savo sukurtam vaizdo įrašui vartotojas gali priskirti iš siūlomų 35 garso takelio variantų arba pridėti savo mėgstamą muzikinį kūrinį. Vartotojai taip pat gali lengvai kurti, redaguoti ir dalintis „gif“ paveiksliukais.

• Fotografavimo esant prastam apšvietimui funkcija. Geras apšvietimas yra puikios nuotraukos paslaptis, tačiau dažnai tenka fotografuoti toli gražu ne pačiomis geriausiomis sąlygomis. Daugelio telefonų kameros turi fiksuotą diafragmą, kuri negali prisitaikyti prie žemo ar itin ryškaus apšvietimo, todėl nuotraukose vaizdas būna grūdėtas ar neryškus. Naujajame telefone integruota dviguba diafragma (F1.5 – F2.4) tamsioje aplinkoje automatiškai įsileidžia daugiau šviesos, o esant ryškiam apšvietimui – mažiau, tad bet kokio apšvietimo sąlygomis darytos nuotraukos yra ryškios ir aiškios.

• AR „emoji“. „Samsung“ suteikia galimybę vartotojams susikurti panašius į save jausmaženklius – animuotus veikėjus. Ši funkcija naudoja mašininio mokymosi algoritmą, kuris išanalizuoja vartotojo 2D atvaizdą ir sukuria daugiau kaip 100 veido bruožų, kurie panaudojami kuriant 3D modelį, atvaizduojantį vartotojo išraiškas, pvz., mirktelėjimą ar galvos linktelėjimą. Sukurtais „emoji“ vaizdo įrašo ir standartinio GIF formatu vartotojai gali dalytis daugelyje žinučių rašymo platformų.

• „Bixby“. Į kamerą integruotas virtualusis „Samsung“ asistentas vartotojui suteikia naudingos informacijos apie jo aplinką, panaudodamas papildytos realybės ir gilaus mokymosi technologijas. „Bixby“ realiuoju laiku identifikuoja ir atpažįsta objektus bei akimirksniu pateikia apie juos informacijos telefono ekrane, į kurį yra nukreipta kamera. Vartotojai taip pat gali išversti užrašus užsienio kalbomis naudodamiesi „Live Translate“ funkcija, sužinoti daugiau apie juos supančią aplinką, nusipirkti produktų, matomų aplinkoje, ir skaičiuoti suvartojamas kalorijas.

Atrask pramogas iš naujo

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai atlieka ne tik pagrindines skambinimo ar žinučių rašymo funkcijas, bet vis dažniau yra naudojami pramogai. Todėl aukščiausią garso kokybę naujausiame „Samsung“ flagmane užtikrina integruoti „AKG“ gamintojo garsiakalbiai. Nesvarbu, ar vartotojas žiūri filmą, ar klausosi muzikos, garsas yra aiškus ir nepriekaištingos kokybės. „Galaxy S9“ ir „S9+“ palaiko erdvinio garso „Dolby Atmos“ sistemą, kai garsas juda visomis kryptimis.

Išskirtinę garso kokybę devintos kartos flagmanuose užtikrina ir revoliucinis „Infinity Display“ ekranas. Itin tikslų ir ryškų vaizdą atvaizduojantis „Super AMOLED“ ekranas pirmą kartą buvo integruotas „Galaxy S8“ modeliuose. Itin svarbi ekrano ypatybė, kad jis pasižymi didelėmis ryškumo atsargomis ir yra neblizgus. Tad saulėtą dieną lauke be sunkumų bus galima ekrane matyti visą svarbią informaciją.

Daugiau nei paprasto telefono patirtis

Naujasis flagmanas siūlo išsamų produktų ir pramogų komplektą, paverčiantį šį telefoną itin produktyviu įrenginiu. Vartotojas telefonu gali naudotis taip, kaip naudojasi kompiuteriu.

Išmanųjį vartotojas ir toliau gali laisvai sujungti su unikaliu sprendimu „Samsung DeX“, kuris įrenginį paverčia į darbalaukį. Į naujuosius flagmanus bendrovė taip pat integravo naują „Dex Pad“ sistemą, kuri vartotojams leidžia savo išmanųjį lengvai prijungti prie didesnio monitoriaus, klaviatūros ir pelės. Dėl to vartotojas savo išmaniajame gali paprastai peržiūrėti ir redaguoti duomenis ar žaisti žaidimus. Pasitelkęs „Dex Pad“ sistemą vartotojas šį išmanųjį lengvai pavers į jutiklinę klaviatūrą ir pultą.

Geriausia, ką galima patirti su „Galaxy“

„Samsung“ ir toliau į naujus įrenginius diegia pažangiausias technologijas, kurias jau spėjo pamėgti vartotojai, kaip antai IP68 atsparumas vandeniui ir dulkėms bei greitas belaidis įkrovimas. „Galaxy S9“ ir „S9+“ pasižymi galimybe išplėsti talpą iki 400 GB, juose įdiegti naujausi aukščiausios klasės procesoriai, kurie užtikrina galingą įrenginių našumą ir aukštos kokybės vaizdų apdorojimą.

Be to, vartotojai gali būti ramūs dėl savo duomenų saugumo ir privatumo. Tai užtikrina naujausia operacinės sistemos saugumo sprendimo „Knox 3.1“ versija. Savo naujuosiuose flagmanuose „Samsung“ taip pat siūlo akių rainelės, piršto atspaudo skaitytuvus bei veido atpažinimo funkciją, kurie yra paremti „Intelligent Scan“ sistema. Išmaniuosiuose telefonuose taip pat yra galimybė susikurti skirtingus pirštų atspaudus: vienas skirtas atrakinti telefonui, kitas – pasiekti apsaugotiems dokumentams.

„Galaxy S9“ ir „S9+“ išmanieji rūpinasi ir vartotojo sveikata – integruotas patobulintas optinis jutiklis leidžia pateikti tikslesnę informaciją apie vartotojo sveikatos būklę. Šis jutiklis leidžia sekti vartotojų širdies darbą.

Svarbi diena technologijų gerbėjams – „Samsung“ pristatė naujausią „Galaxy“ „flagmaną“

Samsung
+13