Kanadiečiai sugebėjo atsitiesti – rezultatyviame mače palaužė čekus ir pagriebė bronzą

Kanada - Čekija
2018-02-24 16:34

Vakar vieną skaudžiausių nesėkmių šalies ledo ritulio istorijoje patyrusi ir be olimpinio finalo pirmą kartą po 12 metų pertraukos likusi Kanados rinktinė sugebėjo atsitiesti.

Šiandien vykusiame mažajame Pjongčango olimpiados finale Šiaurės Amerikos rinktinė 6:4 įveikė Čekijos ledo ritulininkus ir iškovojo bronzos medalius.

Netikėtai pusfinalyje prieš Vokietiją vakar suklupusi Kanada neteko galimybės ginti olimpinių čempionų titulų, kuriuos iškovojo per praėjusias žaidynės 2010 m. Vankuveryje ir 2014 m. Sočyje. Vis dėlto šiandien čekai jiems didesnių problemų nesukėlė.

Kanada į priekį išsiveržė dar 9-ąją rungtynių minutę, tačiau vos po 16 sekundžių rezultatas tapo lygus. Vis tik dar po 15 sek. kanadiečiai vėl išsiveržė į priekį, o iki pirmojo kėlinio pabaigos sugebėjo padidinti pranašumą – 3:1.

Antrajame kėlinyje komandos nepasižymėjo, o išties įspūdingą reginį rungtynių žiūrovai išvydo per paskutines 20 minučių. Jame komandos kartu pelnė net 5 įvarčius, o dar vienas čekų tikslus smūgis buvo neužskaitytas peržiūrėjus epizodo vaizdo įrašą bei nusprendus, kad vartininkas buvo spėjęs prispausti ritulį.

Tad galimybę kėlinio viduryje sušvelninti atsilikimą iki 3:5 turėję čekai ją prarado, o galiausiai iki dviejų įvarčių likus 2 minutėms priartėjusiai Vidurio Europos valstybės komandai rimtesniam šturmui pritrūko laiko.

Kanadiečiams tai – vos trečias bronzinis apdovanojimas olimpiadose. Pirmuosius du jie pasiekė dar gūdžiais 1956 ir 1968 metais. Tiesa, Kanada yra tituluočiausia iš visų ledo ritulio komandų, kadangi savo sąskaitoje turi 9 aukso ir 4 sidabro medalius.

Tuo tarpi Čekija olimpinėse žaidynėse dalyvauja tik nuo Čekoslovakijos atsiskyrimo dešimtojo dešimtmečio pradžioje, o pirmąjį kartą jose dalyvavo 1994-aisiais Lilehameryje. 1998 m. Nagane jie tapo olimpiniais čempionais, o 2006 m. Turine iškovojo bronzą.

Didysis šio turnyro finalas vyks rytoj. Jame 6 valandą ryto Lietuvos laiku kausis akivaizdūs favoritai Olimpiniai atletai iš Rusijos bei didžiausia staigmena tapę vokiečiai, kurie ketvirtfinalyje eliminavo Švediją, o pusfinalyje iš kovos dėl aukso išmetė ir Kanados ledo ritulininkus.