Nobelio premijos laureatės atvyko į Bangladešą susitikti su rohinjų moterimis

Shirin Ebadi
Shirin Ebadi
© SCANPIX
BNS
2018-02-24 16:10

Trys Nobelio taikos premijos laureatės pradėjo savaitės trukmės vizitą Bangladeše ir ketina susitikti su rohinjų moterimis, kurias kankino ir žagino Mianmaro kariai prieš joms pabėgant iš šios šalies.

reklama

Šeštadienį prasidėjusios kelionės metu iranietė Shirin Ebadi, Jemeno atstovė Tawakkol Karman ir Mairead Maguire iš Šiaurės Airijos įvertins rohinjų pabėgėlių situaciją ir smurtą prieš rohinjų moteris, pranešė 2006 metais šešių Nobelio premijos laureačių įkurta platforma „Nobel Women's Initiative“ („Nobelio moterų iniciatyva“).

Agentūrai „The Associated Press“ šeštadienį atsiųstame elektroniniam laiške T. Karman teigė, kad jos reiškia „solidarumą su rohinjų moterimis ir ragina išgirsti rohinjų moterų balsus“.

Nuo praėjusių metų rugpjūčio iš Mianmaro, kur dominuoja budistai, dėl kariuomenės smurto pabėgo maždaug 700 tūkst. rohinjų, kurie gyvena pabėgėlių stovyklose Bangladeše.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.