Fantastika: J. Valančiūnas dėjimu su sirena išplėšė pratęsimą, tačiau jame „Raptors“ suklupo

Jonas Valančiūnas po pratęsimą išplėšusio dėjimo
© „Facebook“
2018-02-24 05:35

Didžiąją rungtynių dalį šešėlyje buvęs ir pernelyg taškais neišsiskyręs Jonas Valančiūnas buvo tapęs savo komandos herojumi, tačiau pergalės Toronto „Raptors“ klubui tai neatnešė.

Lietuvis įspūdingu dėjimu su ketvirtojo kėlinio pabaigos sirena išplėšė Kanados komandai pratęsimą, tačiau jame „Raptors“ vis tik nusileido Milvokio „Bucks“ 119:122.

Beveik visą antrąją rungtynių dalį atsilikę šeimininkai varžovus pasivijo lemiamo ketvirčio viduryje, tačiau paskutinę minutę vėl buvo Milvokio krepšininkams už nugarų. Likus žaisti 3,3 sek. Khrisas Middletonas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, o lemiamai atakai „Raptors“ turėjo ruoštis atsilikdama 108:110.

Paskutinė ataka, panašu, buvo patikėta Toronto lyderiui DeMarui DeRozanui. Vis dėlto pirmas kamuolį priėmė J. Valančiūnas, o pamatęs, jog nepavyks perduoti kamuolio komandos draugui jis netikėtai prasiveržė po krepšiu bei įspūdingai sugrūdo kamuolį į krepšį per Johną Hensoną bei išplėšė ekipai pratęsimą. Beje, peržiūrėjus pakartojimą, panašu, kad prieš lietuvį dar ir buvo prasižengta, tačiau teisėjų švilpukai lemiamu metu vis dėlto tylėjo.

Pratęsimą pakiliai pradėję „Raptors“ kaipmat įgijo 5 taškų persvarą (115:110), tačiau „Bucks“ atsakė 8 taškais paeiliui ir likus mažiau nei 2 minutėms jau patys pirmavo 118:115. J. Valančiūnas tuomet pasižymėjo dar vienu dėjimu, tačiau lemiamu metu sužibėjo jaunojo graiko Giannio Antetokounmpo žvaigždė.

Puolėjas pataikė sudėtingą dvitaškį, o per likusias keliolika sekundžių „Raptors“ išsigelbėti nesugebėjo bei patyrė pralaimėjimą, nutraukusį jų septynių pergalių seriją.

Lemiamas ketvirtojo kėlinio minutes bei visą pratęsimą aikštėje praleidęs J. Valančiūnas per 31 minutę pelnė 10 taškų (5/7 dvit.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei trissyk prasižengė. Be to, lietuvis trečiajame kėlinyje pasižymėjo ir dar vienu monstrišku dėjimu per varžovą.

„Raptors“ komandai tai buvo pirmosios rungtynės po daugiau nei savaitę trukusios pertraukos dėl „Visų žvaigždžių“ šventės. Nepaisant pralaimėjimo, Toronto klubas ir toliau išlieka Rytų konferencijos lyderiu.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 33 (8 atk. kam.), Serge'as Ibaka 18, Kyle'as Lowry (7 rez. perd.) ir Pascalis Siakamas po 17.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 26 (12 atk. kam.), Ericas Bledsoe (8 atk. kam.) ir Khrisas Middletonas po 21, Jasonas Terry 14.