Lietuviai turėjo vargo su vengrais, tačiau pasiekė trečiąją pergalę

Renaldas Seibutis
© FIBA
2018-02-23 19:30

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė – kitame atrankos į 2019 metų pasaulio čempionatą etape.

Tai paaiškėjo po to, kai Dainiaus Adomaičio auklėtiniai šiandien Klaipėdos „Švyturio“ arenoje 80:75 (19:19, 22:18, 16:16, 23:22) nugalėjo Vengrijos krepšininkus bei iškovojo trečiąją pergalę iš tiek pat galimų.

Vis dėlto pergalė nebuvo tokia lengva, kokią galima buvo prognozuoti prieš susitikimą. Visas rungtynes ant kulnų lietuviams lipę vengrai likus kiek daugiau nei minutę atsilikimą sumažino iki 2 taškų, o Akosas Kelleris turėjo galimybę tritaškiu net persverti rezultatą.

Vis tik vengro bandymas buvo netikslus, o kitoje aikštės pusėje neklydo Eimantas Bendžius, pataikęs tolimą metimą ir sukūręs lietuviams kiek saugesnį pranašumą. Netrukus vengrai vėl kiek priartėjo (77:73), tačiau tašką susitikime padėjo Renaldas Seibutis.

Klaipėdos „Neptūne“ žaidžiantis gynėjas pataikė baudos metimą, o netrukus perėmė kamuolį ir įmetė dvitaškį, taip sukraudamas lietuviams lemiamą pranašumą.

Lemiamame ketvirtyje lietuvių ginklais tapo pirmojo „lango“ metu trenerio primirštas Rokas Giedraitis bei jame žibėjęs E. Bendžius. Jie kartu sudėjus ketvirtajame kėlinyje pelnė 15 taškų ir padėjo savo komandai iškovoti nelengvą pergalę.

Lietuviai pirmadienį taip pat Klaipėdoje susitiks su Kosovo rinktine, o po šio susitikimo jiems dar liks du mačai vasarą – Lenkijoje ir Vengrijoje. Trys geriausios grupės komandos pateks į kitą etapą, kur jų lauks akistatos su Italijos, Kroatijos, Nyderlandų ir Rumunijos rinktinėmis.

Lietuvos rinktinė: Marius Grigonis 13, Rokas Giedraitis 12, Renaldas Seibutis 11, Eimantas Bendžius 10.

Vengrijos rinktinė: Rosco Allenas 17, Janos Eilingsfeld 15, Davidas Vojvoda 12.

Mačo eiga:

Rungtynes lietuviai pradėjo tokiu startiniu penketu: Mindaugas Girdžiūnas, Renaldas Seibutis, Marius Grigonis, Eimantas Bendžius ir Vaidas Čepukaitis.

Susitikimą Vengrijos rinktinė pradėjo dviem taikliais tritaškiais, tačiau šaltą dušą gavę lietuviai netruko persverti rezultato (9:6). Po 8 taškus surinkusių R. Seibučio ir M. Grigonio vedama komanda bandė atitrūkti į priekį, tačiau vengrai sėkmingai realizavo tolimus metimus bei paskutinėmis kėlinio sekundėmis išlygino rezultatą (19:19).

Antrąjį ketvirtį Lietuvos rinktinė pradėjo kur kas sėkmingiau. Evaldas Kairys pelnė 4 taškus paeiliui, o 9:3 spurtavę D. Adomaičio auklėtiniai įgijo didžiausią savo pranašumą (28:22). Po minutės pertraukėlės rinktinėje debiutavo ir Martynas Echodas, o lietuviams į priekį atitrūkti neleido jau trečiąjį tritaškį pataikęs Rosco Allenas (28:25). Netrukus dideliam Klaipėdos publikos džiaugsmui pirmą kartą žengė ir Edgaras Želionis, tačiau vengrai ir toliau nepaleido šeimininkų toli į priekį (31:29). Kėlinio pabaigoje arenoje susirinkusius žiūrovus ant kojų pakėlė net trys lietuvių tritaškiai - du pataikė M. Girdžiūnas, vieną pridėjo Rokas Giedraitis ir lietuviai šovė į priekį (41:34), bet Andraso Rujako tritaškis su sirena vėl kiek nukirpo šeimininkų pranašumą (41:37).

Antrąją rungtynių pusę nuostabiai pradėjo M. Grigonis. Gynėjas iš pradžių atliko nuostabų perdavimą E. Kairiui, po to pridėjo taiklų tritaškį ir Lietuva pabėgo didžiausiu 9 taškų skirtumu (46:37). Vengrai dviženklės persvaros lietuviams įgyti neleido ir kėlinio viduryje vėl atsiliko tik 3 taškais (50:47). Per likusią kėlinio dalį sunkiai taškus rinkusiems D. Adomaičio auklėtiniams ženklesnės persvaros susikrauti nepavyko ir prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai pirmavo 57:53.

Ketvirtąjį kėlinį sėkminga 5 taškų atkarpa pradėjo R. Giedraitis (62:55). Netrukus lietuviai pirmavo ir 9 taškais (64:55), bet Vengrija ir vėl ėmė tirpdyti savo atsilikimą (64:61). Kėlinio viduryje itin svarbų kamuolį perėmė M. Girdžiūnas, o Eimantas Bendžius smeigė tolimą metimą (69:63). Netrukus tritaškį pridėjo ir R. Giedraitis (72:65), bet Vengrija po Davido Vojvodos baudų metimų vėl kvėpavo Lietuvai į nugarą (72:69). Dar arčiau vengrus priartino D. Vojvodos tritaškis (74:72), o Akosas Kelleris likus žaisti kiek daugiau nei minutę net turėjo šansą išvesti savo komandą į priekį.

Vis tik E. Bendžius kitoje aikštės pusėje smeigė itin svarbų tritaškį (77:72). Komandos tuomet apsikeitė taikliais baudų metimais, o lemiamu rungtynėse tapo R. Seibučio perimtas kamuolys ir taiklus metimas (80:73).