Fantastiškas ledo ritulys: kanadiečių šturmą atlaikę vokiečiai sensacingai žengė į finalą

Vokietija - Kanada
2018-02-23 16:33

Pjongčango olimpinių žaidynių ledo ritulio antrajame pusfinalyje – dar viena sensacija.

Favoritais laikyti ir finale su rusais susikauti planavę Kanados sportininkai netikėtai 3:4 krito prieš Vokietijos rinktinę bei nesugebėjo apginti dviejų iš eilės olimpinių čempionų titulų.

Pirmą kartą į olimpinių žaidynių finalą patekusi Vokietija jame sekmadienį kausis su olimpinių atletų iš Rusijos ekipa, kuri kitame pusfinalyje šiandien ryte 3:0 nukovė Čekijos komandą. Vokiečių pergalė prieš Kanadą tapo jau antrąja šios rinktinės sensacija Pjongčange iš eilės, kadangi ketvirtfinalyje jie po pratęsimo 4:3 nugalėjo ir kitą ledo ritulio grandę, Švedijos komandą.

Akivaizdžiais favoritais laikyti kanadiečiai pirmajame kėlinyje nesugebėjo realizuoti dviejų kiekybinės persvaros epizodų, o vėliau patys nuo to ir nukentėjo. Antrojoje kėlinio pusėje ant nubaustųjų suolo prisėsti teko iš karto dviem Kanados ritulininkams, o vokiečiai tai išnaudojo ir pelnė įvartį – 1:0.

Antrasis kėlinys Kanadai prasidėjo dar prasčiau – du greitus įvarčius pelnę vokiečiai Šiaurės Amerikos atstovus įstūmė į nepavydėtiną padėtį, nes rezultatas tapo jau 3:0.

Tiesa, kėlinio pabaigoje šį skirtumą sušvelnino Gilbertas Brule, o rezultatas tapo 1:3 Vokietijos ekipos naudai. Vis dėlto intriga buvo atgijusi vos kelioms minutėms, nes Vokietija nė kiek nepasimetė ir čia pat atsakė taikliu smūgiu – 4:1, o netrukus už itin nesportišką elgesį bei smūgį varžovui Davidui Wolfui į galvą iš aikštės visam laikui buvo pašalintas ir tas pats G. Brule. Vokietis po šio smūgio tik su techninio personalo pagalba galėjo palikti aikštę.

Trečiasis kėlinys prasidėjo ne ką mažiau intriguojančiai. Matas Robinsonas sužaidus vos dvi minutes sušvelnino rezultatą (2:4), o Kanados ekipos vartininkas netrukus atlaikė ir už paskutinės vilties pražangą skirtą baudinį į jo komandos vartus. Kanadiečių spaudimas tęsėsi ir įpusėjus kėliniui Derekas Roy'us išnaudojo kiekybinę komandos persvarą bei per sumaištį prie varžovų vartų pelnė trečiąjį komandos įvartį – 3:4.

Nors per likusį laiką Kanada visiškai užgulė vokiečius prie jų vartų, o paskutines dvi su puse minutės žaidė be vartininko, pralaužti varžovų gynybos jiems nepavyko, ir Vokietija iškovojo didžiausią pergalę šios šalies ledo ritulio istorijoje.

Vokiečiai olimpinių žaidynių pusfinalyje žaidė vos antrą kartą. Pirmasis kartas buvo 1976-aisiais, kai jame rungtyniavo dar atskirtos Vakarų Vokietijos rinktinė, o galiausiai ji iškovojo bronzos apdovanojimus. Įdomu tai, kad iki šių žaidynių jie olimpiadose nebuvo iškovoję pergalių nuo pat 2002 m.

Kanada Pjongčange gynė per praėjusias dvejas olimpines žaidynes Vankuveryje ir Sočyje iškovotus čempionų titulus, tačiau dabar turės pasitenkinti mažuoju finalu su Čekija ir bandymu iškovoti bent jau bronzos medalius.