Konservatorius T. Langaitis paskelbė pasitraukiantis iš Seimo: aiškėja, kas jį pakeis

T. Langaitį Seime pakeisti turėtų A. Kupčinskas
T. Langaitį Seime pakeisti turėtų A. Kupčinskas
© Alfa.lt
BNS
2018-02-23 15:16

Opozicinės konservatorių frakcijos atstovas Tadas Langaitis paskelbė pasitraukiantis iš Seimo.

 Jis sakė atsisakantis mandato, nes su dabartiniais valdančiaisiais valstiečiais parlamente „konstruktyvus darbas nėra įmanomas“.

„Iki šiol sunku suprasti, kodėl mano ir kitų mano kolegų siūlytos įstatymų pataisos, projektai bei kiti konstruktyvūs pasiūlymai sutinkami abejingai, o dažnai ir atvirai priešiškai. Prieš pat Seimo rinkimus daugelio puoselėtos viltys, kad priklausomybė konkrečiai partijai netaps stabdžiu priimti visuomenei naudingiausius sprendimus, visiškai nepasiteisino“, – pranešime spaudai teigė parlamentaras.

„Esu įsitikinęs, kad, negalėdamas rezultatyviai vykdyti savo kaip išrinkto Lietuvos parlamento nario pažadų rinkėjams, asmeninį indėlį į Lietuvos kaip inovacijomis vis labiau garsėjančios valstybės kūrimą konstruktyviau realizuosiu kitais būdais – padėdamas vystyti aukštųjų technologijų ir finansinių paslaugų startuolius, kurdamas naujas, gerai apmokamas, Lietuvos ir pasaulio ateitį kuriančias darbo vietas, vykdydamas visuomeninę veiklą bei toliau aktyviai dalyvaudamas Tėvynės sąjungos veikloje“, – sakė T. Langaitis.

Konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis BNS sakė, kad T. Langaičiui tikriausiai teko rinktis tarp verslo ir politikos, ir pralaimėjo politika.

reklama

„Nedaug anksčiau sužinojau, nei visuomenei buvo paskelbta, ir aš supratau, kad buvusio Seimo nario interesai, matyt, yra kitur, ir jų suderinti su viešaisiais neišeis. Aš manyčiau, kad tai susiję su verslo projektais, kurie prasidėjo gal ir prieš politiką, ir tenka aiškiai rinktis, ar tęsti juos, ir politika pralaimėjo“, – BNS sakė G. Landsbergis.

Klausiamas, kaip vertina tokį T. Langaičio žingsnį, partijos vadovas pažymėjo, kad mandato atsisakantis kolega išrinktas pagal sąrašą, jį Seime pakeis kitas konservatorių atstovas, buvęs Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Tai nėra vienmandatėje išrinktas asmuo, tuomet tikrai labai neigiamai vertinčiau tokį žingsnį, dabar, kadangi yra sąrašas, jis pasislenka. Bet žiūrint iš atsakomybės pusės, nerekomenduočiau (taip elgtis – BNS), jei manęs kas klaustų“, – sakė G. Landsbergis.

T. Langaitis iki išrinkimo į Seimą dirbo investicinės bankininkystės, rizikos kapitalo, technologijų startuolių srityse. 

Politikas yra antras pagal turtingumą Seimo narys.

reklama


Andrius Kupčinskas© Dmitrijus Radlinskas

Kauno miesto tarybos narys A. Kupčinskas BNS sakė, kad dirbti į Seimą eis.

„Nebūčiau kandidatavęs 2016 m. Seimo rinkimuose, jeigu neturėčiau tam tikrų ketinimų. (...) Nors šiais metais buvau visai kitokią veiklą susiplanavęs, bet, matyt, reikės visų tų kitų veiklų atsisakyti ir atsiduoti tam, kam esu išrinktas“, – BNS penktadienį sakė A. Kupčinskas.

Jis teigė apie tokį kolegos sprendimą sužinojęs ketvirtadienį, ir šis buvo labai netikėtas.

„Dar nesusigulėjo, dar nepripratau prie šios minties“, – pripažino konservatorius.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.