Patikrino Utenos ligoninės maistą: vyrauja klasikinis sovietinis stilius

Maistas Utenos ligoninėje
Maistas Utenos ligoninėje
© Archyvas
Alfa.lt
2018-02-23 14:29

Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai atliko pacientų maitinimo vertinimą Utenos ligoninėje.

Rezultatai nenudžiugino

Atlikusi patikrinimą, taip pat surinkusi pacientų nuomones, komisija pateikė ne itin džiuginančias išvadas.

Maisto temperatūra matavimo metu buvo žemesnė už normą, tačiau kai kurie pacientai maistą charakterizavo kaip atvėsusį.

reklama

„Patiekimo estetinis vaizdas skurdus: lėkštės su ryškiais naudojimo požymiais, stalo įrankiai ir puodukai duodami tik tiems žmonėms, kurie patys jų paprašo. Pacientų nuomone, maisto skonis vidutinis, moterims maisto pakanka, vyrams – mažokai (per pietus buvo patiektas pagrindinis patiekalas – 1 balandėlis su bulvėmis). Kai kurie pacientai sakė, kad balandėliai per sūrūs“, – teigiama SAM komisijos išvadoje.

Kaip nurodoma ligoninės pacientų maitinimo dokumentuose, maistą Utenos ligoninėje tiekia „Kretingos maistas“, kuris nuomojasi ligoninės maitinimo bloką.

Nurodoma, kad paros maitinimo kaina siekia 3,84 euro.

Specialistų išvadose rašoma, kad pacientai maistą charakterizavo įvairiai – nuo prastų iki gerų, tačiau vyravo vidutinis maisto vertinimas šioje gydymo įstaigoje.

„Tarp labiausiai nepatinkančių patiekalų paminėta tai, kad maistas neįvairus, sriubos be skonio, per saldi arbata, kisielius. Dažniausiai kartojasi: makaronai, kruopos, kotletai, pieniškos sriubos“, – savo kritiką žėrė pacientai.

reklama

Tiesa, čia pat ligoniai pridūrė, jog labiausiai maisto racione pasigenda daržovių, vaisių, sulčių.

„Pasitenkinimo maistu lygis vidutinis arba žemas. Už papildomą mokestį dauguma maisto pirkti nenorėtų“, – rašoma išvadose.

Ką tyrė specialistai

Tirtos dienos pagrindinis meniu: pietų valgiaraštis − kopūstų arba burokėlių sriuba, 1 balandėlis, bulvės, duona, kompotas.

reklama

„Taigi patiekalai nuobodūs ir pigūs, klasikinio sovietinio stiliaus. Tirtos dienos meniu neatitiko valgiaraščio. Dominuoja bulvės ir kruopos, virti kopūstai, šviežių daržovių ir vaisių nėra, per parą kaip garnyras pasiūloma tik 100 g daržovių bei daržovių sriubos“, – rašo specialistai.

Anot jų, duonai tepti 2 kartus per dieną patiekiamas tepiųjų riebalų mišinys (paprastai jis būna su transriebalais).

Ligoniams patiekiama arbata ir varškė visada su „privalomu“ cukrumi.

„Pusryčiams kartais būna makaronai su virta dešra bei pomidorų padažu. Pagrindinėje dietoje nėra jogurto, sulčių“, – rašoma SAM pranešime. 

reklama

Patikrino Utenos ligoninės maistą: vyrauja klasikinis sovietinis stilius

Maistas Utenos ligoninėje