Kitokia Lietuva: tėvai penkiolikametę išleido gyventi su suaugusiuoju, šį nuteisė už seksą su paaugle

Paauglė mergina (asociatyvi nuotr.)
Paauglė mergina (asociatyvi nuotr.)
© www.mediakatalogas.lt

Valdžiai pasistengus jaunimui kelerius metus ilgiau neleisti vartoti alkoholio, šiuolaikiniai tėvai pro pirštus žiūri į suaugusiųjų gyvenimą pradėjusius paauglius. Tačiau toks elgesys balansuoja ties nusikaltimo riba – išleidę paauglę dukrą gyventi su suaugusiu vyru, tėvai bėdų pridarė jos draugui, kuriam dėl pernelyg jaunos draugės teko aiškintis teisėsaugai.

reklama

Dėmesys paauglei ir romantiški jausmai Šiaulių gyventojui A. K. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – Alfa.lt) užtraukė pirmąjį gyvenime teistumą – Šiaulių apylinkės teismo teisėja Alma Berniūnaitė už lytinius santykius su penkiolikamete suaugusiam vyrui skyrė aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Nors seksualinės prievartos šioje istorijoje nėra, pagal įstatymus laikoma, kad pilnametystės nesulaukęs asmuo dar nėra turintis pakankamai patirties ir pajėgus visiškai apsispręsti, todėl seksualinis ryšys su nepilnamečiu pažeidžia jo apsisprendimo laisvę.

Baudžiamojon atsakomybėn šiaulietis buvo patrauktas už tai, kad 2016 m. vasarą mažiausiai du kartus lytiškai santykiavo su savo drauge, kuriai tuo metu buvo 15 metų. 20 metų už savo draugę vyresnis šiaulietis kaltės neneigė, o ikiteisminio tyrimo metu atskleidė, kad su paaugle susipažino prieš kelerius metus.

Apie savo ryšius su dvigubai vyresniu draugu buvo apklausta ir pati paauglė, atskleidusi, kad draugauti su suaugusiu vyru pradėjo būdama vos trylikos, o vėliau pas jį apsigyvenusi. Paauglė teigė, kad tėvai iš pradžių nenorėjo jos leisti gyventi atskirai, tačiau pamatę, kad A. K. – geras žmogus, nusileido.

Nepilnametė taip pat tikino, kad gerokai vyresnis draugas visapusiškai ją išlaiko ir remia, o tėvai neturi pinigų, todėl finansiškai jos nepalaiko.

reklama

Apie dukros santykius parodymus teko duoti ir tėvams – šie teigė, kad dukra apie savo draugą jiems pranešė tik tada, kai pareiškė, kad ketina pas jį apsigyventi. Tėvai tikino nenorėję, kad atžala išsikeltų, tačiau baiminosi, kad dukra pabėgs iš namų, todėl sutiko leisti gyventi atskirai, jei tik dukra lankys mokyklą.

Anot tėvų, gyvenimas su gerokai vyresniu draugu atžalai išėjo į naudą – anksčiau jie nuolat gaudavo pylos nuo mokytojų, kad dukra bėga iš pamokų ir nelanko mokyklos, o merginai išsikėlus iš namų tokie nusiskundimai baigėsi.

Už lytinės aistros tenkinimą su nepilnamete šiauliečiui grėsė ir laisvės atėmimas iki penkerių metų.

reklama