R. Šimašius pasipiktinęs VRK vadovais ir siūlo įsikišti net prokurorams

Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2018-02-23 12:31

Seimo pirmininkas valstietis Viktoras Pranckietis šiuo metu nemato būtinybės iš pareigų trauktis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovei Laurai Matjošaitytei. Pasak parlamento vadovo, ji „dirba teisingai“.

reklama

Tiesa, kiti politikai yra kur kas priešingesnės nuomonės dėl vadovės ir jos vadovaujamo VRK darbo.

Štai Vilniaus meras Remigijus Šimašius taip pat prisiminė savo patirtį su VRK.

„Prieš kelis mėnesius Vyriausiojoje rinkimų komisijoje aiškinausi apie svetimas būtas ir nebūtas nuodėmes. Buvo koktu. Kaip teisės mokslų daktarui man buvo visiškai aišku, kad Komisija užsiima ne tiesos ieškojimu, o savo tiesos įrodinėjimu, kitaip tariant, inkvizicija“, – socialinėje erdvėje rašo sostinės meras.

reklama

Anot R. Šimašiaus, liberalai buvo skaudžiai nubausti dėl partijos narių mokymų, kai kitos, anot mero, politinės organizacijos užsiiminėjo visiškai vienodais dalykais.

„Už analogiškus mokymus konservatoriai baudžiami nebuvo (nesakau, kad turėjo būti, bet dvigubi standartai – kaip ant delno). Kaip paaiškėjo, vienas iš lektorių juose buvo pats VRK pirmininkės pavaduotojas. Tas pats, beje, kuris dar ir VRK išvados projektą šiais klausimais rengė. Kelerius metus trunkanti valstiečių žaliųjų politinė reklama, įvilkta į TV serialo pavidalą, VRK neužkliūva. Skandalingai neužkliūva. Kaip paaiškėjo, valstiečių palaikyta VRK pirmininkė buvo tas žmogus, kuri šį skandalingos nelegalios reklamos tyrimą sąmoningai padėjo į stalčių“, – savo pastebėjimais pasidalijo R. Šimašius.

Socialinėje erdvėje R. Šimašius teigė, kad situacija yra ganėtinai paprasta – VRK pirmininkė skandalingai susijusi su valstiečiais, o jos pavaduotojas – su valstiečiais bei konservatoriais.

Negana to, Vilniaus meras į visą šį reikalą siūlo įsitraukti ir šalies prokurorams, kurie greičiausiai rastų tam tikrų aktualių klausimų.

Kaip skelbė naujienų portalas 15min.lt, VRK darbo grupė pernai birželį parengė išvadą dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovo R. Karbauskio mecenuojamų renginių, tačiau tuomet išvada nebuvo pateikta svarstyti komisijai.

VRK išvadoje dėl „Agrokoncerno“ paramos renginiams, serialui „Naisių vasara“ nenustatyta rinkimų įstatymų pažeidimų, tačiau siūlyta kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją dėl galimų mokesčių įstatymų pažeidimų skiriant paramą. VRK darbo grupė suskaičiavo, kad su R. Karbauskiu susijusiems renginiams 2013–2016 m. „Agrokoncernas“ galėjo išleisti per milijoną eurų.

Opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu atlikti tyrimą, ar šioje situacijoje negalima įžvelgti prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo požymių. Jie kelia versija, esą nuslėpus darbo grupės išvadą dėl „Agrokoncerno“ milijoninės paramos su R. Karbauskiu susijusiems renginiams L. Matjošaitytei atsidėkota VRK vadovės postu. Pati VRK vadovė šias prielaidas neigia.

reklama