Išmaniųjų telefonų rinkoje – nerimo ženklai

Xiaomi telefonas
Xiaomi telefonas
© Dmitrijus Radlinskas
BNS
2018-02-23 10:48

Išmaniųjų telefonų pardavimai pasaulyje 2017 metų ketvirtąjį ketvirtį sumažėjo 5,6 proc. ir smukimas buvo pirmasis nuo 2004 metų, parodė tyrimų įmonės „Gartner“ atliktas tyrimas.

reklama

Iš penkių didžiausių išmaniųjų telefonų pardavėjų, padidinti pardavimus ketvirtąjį ketvirtį pavyko tik Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojams „Huawei“ ir „Xiaomi“. Palyginti su paskutiniu 2016 metų ketvirčiu, jų pardavimai padidėjo atitinkamai 7,6 ir 79 procentais.

„Neišmaniųjų telefonų pakeitimo išmaniaisiais procesas sulėtėjo, nes trūksta kokybiškų ir pigių išmaniųjų telefonų, tad vartotojai yra labiau linkę pirkti kokybiškus neišmaniuosius“, – pareiškė „Gartner“ tyrimų direktorius Anshulas Gupta (Anšulas Gupta), kurį cituoja CNBC.

„O tie, kurie savo senus išmaniuosius telefonus keičia naujais, renkasi kokybiškus modelius ir jais naudojasi ilgiau“, – pažymėjo jis.

Pagal pardavimus pasaulyje 2017 metų ketvirtąjį ketvirtį ir toliau pirmavo „Samsung“. Nors įmonės pardavimai smuko 3,6 proc., ji sugebėjo padidinti užimamą rinkos dalį.

reklama

„Apple“ pardavimai, palyginti su 2016 metų ketvirtuoju ketvirčiu, smuko 5 proc., o „Oppo“ pardavimai sumažėjo 3,9 procento.

Per visus 2017 metus, palyginti su 2016-aisiais, išmaniųjų telefonų pardavimai pasaulyje padidėjo 2,7 proc. iki 1,5 mlrd. vienetų.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.