Santaros klinikų tyrimą atliekantys pareigūnai lankėsi IT bendrovėse „Atea“ ir „Fortevento“

STT
STT
© Edvard Blaževič
BNS
2018-02-22 17:15

Tyrimą dėl galimos korupcijos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose atliekantys teisėsaugos pareigūnai trečiadienį lankėsi Norvegijos kapitalo informacinių technologijų sprendimų grupei „Atea Baltic“ priklausančioje bendrovėje „Atea“ ir Lietuvos kapitalo IT bendrovėje „Fortevento“.

reklama

Apie pareigūnų vizitą bendrovėje „Atea“ BNS ketvirtadienį patvirtino įmonės rinkodaros direktorius Simonas Stūrys.

„Taip, buvo teisėsaugos institucijos mūsų patalpose, bet ką apklausė, ar apklausė, negalėčiau apie tai komentuoti“, – BNS sakė S .Stūrys.

„Negaliu nieko komentuoti šiuo klausimu, nes vyksta tyrimas ir mes teikiame informaciją teisėsaugos institucijoms, bendradarbiaujam, bet nieko negaliu kol kas komentuoti“, – pridūrė jis.

„Fortevento“ vadovas ir vienas iš akcininkų Aurelijus Šaltenis BNS patvirtino, kad teisėsaugos pareigūnai trečiadienį lankėsį įmonės biure Vilniuje, tačiau plačiau komentuoti atsisakė.

reklama

STT atstovė Renata Endružytė BNS teigė negalinti komentuoti, ar pareigūnai atliko veiksmus bendrovėse „Atea“ ir „Fortevento“.

Prokurorai trečiadienį pranešė atliekantys tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir stambaus masto kyšininkavimo bei papirkimo, Santaros klinikose organizuojant viešuosius pirkimus. Pareigūnų teigimu, tiriamas galimas kyšininkavimo mechanizmas, kai už laimėtus viešuosius pirkimus iš juridinių asmenų reikalauta neteisėto finansinio atlygio, kuris užmaskuotas kaip parama.

Pernai lapkričio pradžioje Santaros klinikos pasirašė 502,5 tūkst. eurų vertės kompiuterių su programine įranga sutartį su bendrove „Atea“. 2017-ųjų liepos pabaigoje klinikos sudarė beveik 150 tūkst. eurų vertės ugniasienės su programine įranga ir diegimo darbų sutartį su bendrovėmis „Atea“ ir „Fortevento“.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) duomenimis, „Atea“ ir „Fortevento“ 2013 ir 2016 metais yra kartu gavusios atitinkamai 1,2 ir 1,55 mln. eurų vertės Muitinės departamento užsakymus

„Atea“ atstovas S. Stūrys BNS teigė, kad įmonė nėra suteikusi paramos Santaros klinikoms.

reklama

Pareigūnai antradienį sulaikė Santaros klinikų generalinį direktorių Kęstutį Strupą ir Informatikos ir plėtros centro direktorių Romualdą Kizlaitį. Tyrėjai nurodė, jog tarp sulaikytųjų yra ir verslininkų. K. Strupas ketvirtadienį nušalintas nuo pareigų.

100 proc. „Atea“ akcijų valdo „Atea Baltic“, kurią savo ruožtu valdo Norvegijos „Atea“. Bendrovę „Fortevento“ lygiomis dalimis valdo A. Šaltenis, Vytenis Beinortas, Giedrius Frankas, Igoris Gorbačiovas ir Žilvinas Kundrotas.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.