Politologo prognozė: D. Grybauskaitė nesitaiko į karjerą Briuselyje

Lenkijos prezidentui A. Dudai Prezidentė D. Grybauskaitė pažadėjo paramą ginče su EK.
Lenkijos prezidentui A. Dudai Prezidentė D. Grybauskaitė pažadėjo paramą ginče su EK.
© SCANPIX
YNEWS
2018-02-23 10:56

Komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės pažadą prezidentui Andrzejui Dudai paremti Lenkiją ginče su Europos Komisija dėl šios šalies teismų reformos, ISM Ekonomikos ir politikos studijų programos direktorius doc. dr. Vincentas Vobolevičius atkreipė dėmesį į šio pažado implikacijas tolesnei D. Grybauskaitės karjeros perspektyvai.

reklama

„Artėjant 2019 m. daugėja spekuliacijų apie tai, ką valstybės vadovė galėtų veikti baigusi eiti savo pareigas. Ir viena tokių spekuliacijų – kad prezidentė ruošia sau šiltą vietelę europinėse institucijose. Tokios spekuliacijos ypač suintensyvėjo, kai Lietuva Jungtinių Tautų balsavime atsisakė palaikyti JAV sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine. Atseit taip prezidentė nori įsiteikti Europos galingiesiems, kurie nesutaria su Donaldu Trumpu“, – sakė politologas.

Nors tokios spekuliacijos niekuomet neskambėjo labai įtikinamai, pažadas Lenkijos prezidentui A. Dudai, anot politologo, jas galutinai diskreditavo. Parama Lenkijai, patiriančiai Europos Komisijos spaudimą dėl tariamai nedemokratinės teismų sistemos reformos, reikštų pavojų rimtai susigadinti gerus santykius su Briuselio elitu.

Taigi lieka klausimas, ką darys viena populiariausių ir jauna, palyginti, energinga, pajėgi politikė, pasibaigus jos kadencijai, lieka atviras, pasvarstyti siūlė V. Vobolevičius.

reklama
reklama