Reklamą A. Maldeikienė siūlo uždrausti ir LRT interneto svetainėje

Aušra Maldeikienė
Aušra Maldeikienė
  © Dmitrijus Radlinskas
BNS
2018-02-22 16:48

Visuomeniniam transliuotojui Lietuvos radijui ir televizijai (LRT) siūloma uždrausti komercinę reklamą interneto svetainėje Lrt.lt. Jeigu Seimas tam pritars, nebebus galima reklama ir radijo bei televizijos laidose, perkeltose į archyvą „Mediateka“.

Tokias Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisas Seime užregistravo parlamentarė Aušra Maldeikienė.

Pasak jos, LRT komercinę reklamą uždraudus nuo 2015 m., vienam LRT informacinių kanalų liko galimybė pardavinėti komercinę reklamą.

Seimo narės teigimu, LRT išlaiko ir nuolat stiprina bei plečia savo interneto svetainę Lrt.lt, kurioje, parlamentarės teigimu, „didžiąją dalį turinio sudaro biudžeto lėšomis finansuojamų LRT programų sklaida“.

LRT skiriamų lėšų iš valstybės biudžeto dydis kiekvienais metais sudaro 1,5 proc. praėjusių metų faktinių įplaukų iš gyventojų pajamų mokesčio ir 1,3 proc. praėjusių metų faktinių įplaukų iš akcizo pajamų.

„Kuo labiau ekonomika auga, tuo didėja ir LRT finansavimas“, – BNS sakė A. Maldeikienė.

Iki reklamos draudimo LRT biudžetas siekė apie 22,6 mln. eurų, o dabar, pasak A. Maldeikienės, apie 38 mln. eurų.

BNS 2015 m. rašant apie komercinės reklamos transliavimą LRT laidų archyve, tuometinė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto, kuris inicijavo pataisas dėl reklamos LRT draudimo, pirmininkė „darbietė“ Audronė Pitrėnienė teigė, kad diskusijos dėl reklamos LRT laidų archyve – ateities klausimas, tačiau jis iki šiol keliamas nebuvo.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) teisininkas Viktoras Popandopula BNS tuomet teigė, kad komercinė reklama į archyvą perkeltose laidose galima. Jis taip pat sakė, kad politikai, priėmę sprendimą dėl reklamos uždraudimo LRT, turėtų išsakyti savo poziciją ir dėl reklamos laidų archyve.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.