JAV suimta N. Venckienė

Neringa Venckienė
Neringa Venckienė
© Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2018-02-22 13:34

Generalinė prokuratūra informuoja, kad pagal Lietuvos prokuratūros pateiktą prašymą Jungtinėse Amerikos Valstijose pradėtas įtariamosios Neringos Venckienės ekstradicijos į Lietuvos Respubliką teisminis procesas.

reklama

Minėtam asmeniui šiuo metu taikoma kardomoji priemonė – suėmimas.

Pastebėtina, kad nurodomas ekstradicijos procesas vyksta užsienio valstybėje. Dėl šios priežasties Generalinė prokuratūra nėra įgaliota komentuoti užsienio valstybėje vykstančio teisinio proceso turinio.

Spruko iš Lietuvos

Alfa.lt primena, kad Kauno apylinkės teismas dar 2014-ųjų metų spalį leido suimti įvairiomis nusikalstamomis veikomis įtariamą Neringą Venckienę. 

reklama

N. Venckienė Lietuvoje tuo metu nebuvo, paskelbta jos paieška.

Pagrindiniai įtarimai N. Venckienei šioje byloje yra siejami su neteisėtu informacijos apie privatų asmenų gyvenimą rinkimu, jos viešinimu bei kitomis nusikalstamomis veikomis, kurios, kaip įtariama šiuo metu, galėjo būti įvykdytos 2010 metais kartu su kitu asmeniu suburiant organizuotą grupę. Nesant galimybės įteikti pranešimo apie įtarimą, N. Venckienė pripažinta įtariamąja prokuroro nutarimu. Kitu prokuroro nutarimu paskelbta šios įtariamosios paieška.


Neringa Venckienė© Karolis Kavolėlis

Priimdamas sprendimą dėl šios kardomosios priemonės skyrimo teistumo neturinčiai įtariamajai, teismas konstatavo, kad N. Venckienė nuo 2013-05-10 yra paieškoma ir kitame ikiteisminiame tyrime kaip asmuo, įtariamas padaręs kitas nusikalstamas veikas, ji negyvena deklaruotos gyvenamosios vietos adresu Kauno rajone, Garliavos sen., po ištuokos nėra saistoma šeiminiais ryšiais, pastaruoju metu Lietuvoje nebedirba ir neturi kito teisėto pragyvenimo šaltinio.

Liudininkai teigė matę JAV 

Vos paskelbus paiešką liudininkai žiniasklaidai tvirtino, kad garsioji bėglė, buvusi parlamentarė Neringa Venckienė, įsikūrė JAV, įmantrių karjeros planų užjūryje nepuoselėja. 

„Ji gyvena šiauriniame Čikagos priemiestyje, jos sūnus ten pat lanko mokyklą, o ji pati neseniai įsidarbino – slaugo senelius“, – teigė Čikagoje gyvenantys ir garsiosios bėglės „karjeros“ posūkius įdėmiai stebintys lietuviai.

reklama