Piktnaudžiavimu įtariamas Santaros klinikų vadovas K. Strupas nušalintas nuo pareigų

Kęstutis Strupas
Kęstutis Strupas
© Paulius Peleckis
BNS
2018-02-22 12:18

Piktnaudžiavimu korupcijos byloje įtariamas Santaros klinikų generalinis direktorius Kęstutis Strupas ketvirtadienį nušalintas nuo pareigų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

reklama

Toks sprendimas priimtas Santaros klinikų dalininkų – Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vilniaus universiteto atstovų – susirinkime.

„Reikiami dokumentai dėl įstaigos vadovo nušalinimo jau parengti. Su dalininkų sprendimu dėl nušalinimo nuo pareigų nuo vasario 22 d. prof. K. Strupas jau susipažino ir patvirtino tai parašu“, – BNS informavo ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė.

Remiantis Darbo kodekso nuostatomis, vadovas nušalintas vienam mėnesiui, ateityje dalininkai svarsto kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl nušalinimo ilgesniam terminui.

Dalininkai taip pat sutarė inicijuoti specialų auditą išsiaiškinti, kaip įstaigos vadovas kontroliavo ir užtikrino viešųjų pirkimų skaidrumą praėjusiais metais.

reklama

Laikinai vadovauti Santaros klinikoms nuspręsta skirti Santaros klinikų Vaikų ligoninės direktorių Juozą Raistenskį.

„Jis vadovautų, kol bus rastas ir paskirtas laikinasis vadovas iš šalies, kuris būtų nesusijęs su Santaros klinikomis ir sveikatos sistema. Prof. J. Raistenskis laikinai direktoriaus pareigoms skiriamas eiti, kad nesutriktų įstaigos darbas, būtiniausi sprendimai, be kurių gali kilti keblumų organizuojant pacientų gydymą“, – BNS informavo ministro patarėja.

Specialiųjų tyrimų tarnyba trečiadienį pranešė tirianti galimą kyšininkavimo mechanizmą, kai už laimėtus viešuosius pirkimus iš įmonių reikalauta neteisėto finansinio atlygio, kuris užmaskuotas kaip parama.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.