LRT tyrimo komisijoje – R. Karbauskio ir televizijos atstovų akistata

Laikinosios tyrimo komisijos posėdis dėl LRT veiklos
Laikinosios tyrimo komisijos posėdis dėl LRT veiklos
© Dmitrijus Radlinskas
BNS
2018-02-22 07:24

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansus tirianti Seimo laikinoji komisija ketvirtadienį į posėdį kviečia nacionalinio transliuotojo administracijos atstovą bei parlamentinių Švietimo ir mokslo bei Kultūros komitetų vadovus.

reklama

„Mes kviečiame Švietimo ir Kultūros komitetų pirmininkus ir LRT administracijos atstovą, (LRT direktoriaus pavaduotojas – BNS) Rimvydas Paleckis informavo, kad serga“, – BNS sakė laikinosios komisijos pirmininkas valstietis Arvydas Nekrošius.

Posėdyje numatoma išklausyti LRT Administracinės komisijos pirmininką Tadą Šarapovą. Anksčiau komisijai į klausimus atsakęs LRT tarybos vadovas Žygintas Pečiulis teigė, kad būtent Administracinė komisija vertina LRT išlaidų ir pajamų sąmatas, remdamasi jos išvadomis sprendimus priima taryba.

Komisiją LRT finansams tirti Seimas sudarė baigdamas rudens sesiją. Jis yra nurodęs laikinosios komisijos tyrimą baigti iki birželio 1-osios.

Komisijos iniciatoriai valstiečiai teigė, kad komisija padės išsiaiškinti, ar nacionalinis transliuotojas tinkamai leidžia biudžeto lėšas. Tyrimo kritikai šios komisijos sudarymą vadina spaudimu žiniasklaidai.

reklama

Komisijai pavesta nustatyti, ar LRT iš prodiuserių perkamos paslaugos atitinka rinkos kainas, ji taip pat turi nagrinėti LRT pirkimus, vadovybės struktūrą, jos atitikimą europinei praktikai ir t. t.

Grupė parlamentarų yra kreipęsi į Konstitucinį Teismą, kad šis įvertintų, ar tokios tyrimo komisijos sudarymas nepažeidžia Konstitucijoje įtvirtintai teisei laisvai reikšti įsitikinimus, ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.