Metų mero rinkimai patyrė DDoS ataką: projektui žalos nespėta padaryti

Programišiai bandė sutrikdyti Lietuvos merų reitingavimo procesą.
Programišiai bandė sutrikdyti Lietuvos merų reitingavimo procesą.
  © Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2018-02-21 18:06

Šiandien apie 16.30 val. portalo Alfa.lt Metų mero rinkimų puslapis meras.alfa.lt patyrė DDoS ataką. Jos tikslas buvo sutrikdyti projekto serverių darbą. Programišiams pavyko serverius nulaužti 10 minučių, tačiau po to serverių darbas atnaujintas.

Per tą laiką Metų mero rinkimų dalyvių anketoms, merų reitingams jokios žalos nepadaryta. Panašu, kad buvo siekta pabandyti apskritai sutrikdyti šio projekto eigą.

Kaip žinoma, prasidėjo paskutinė, lemiama, Metų mero rinkimų savaitė. 60 Lietuvos savivaldybių merų darbas 2017-aisiais jau sulaukė daugiau nei 153 tūkst. įvertinimų. Nuomones pareiškė skaitytojai, gyvenantys ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Olandijoje.

Portalo Alfa.lt IT specialistai nuo pat pradžių įdėmiai sekė vertinimus, eliminavo ne vieną tūkstantį nesąžiningai atiduotų balsų, tobulino užtvaras, padedančias apsisaugoti nuo balsavimo per tarpinį serverį pakeitus IP.

Metų merų rinkimų serverius prižiūrintys specialistai patvirtino, kad tai buvo vadinamoji DDoS ataka, kai bandoma išprovokuoti serverio, paslaugos ar infrastruktūros neprieinamumą, apkraunant serverio tinklo pajėgumą ar išeikvojant jo resursus iki visiško išsekimo.

Vykdant DDoS ataką, vienu metu metu siunčiama daugybė užklausų iš įvairių interneto taškų. Suintensyvėjus užklausoms viename taikinyje, paslauga tampa nestabili ar, dar blogiau, neprieinama.

Atakos pobūdis (koordinuotas puolimas iš daugelio po pasaulį pasklidusių kompiuterių) ir jos tikslas (neleisti aptarnauti įprastinių klientų) tapo pavadinimo pagrindu: paskirstytoji atsisakymo aptarnauti ataka, arba DDoS.

IT specialistai teigia, kad šiuo metu neįmanoma pasakyti, iš kurios šalies ir kas organizavo šią ataką – portalas Alfa.lt atakuotas iš skirtingų pasaulio šalių vartotojų IP.