V. Putinas: „Nord Stream 2“ projektas bus įgyvendintas

Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas
© SCANPIX
BNS
2018-02-21 17:01

 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, jog Baltijos jūrą kertančio Rusijos eksporto dujotiekio plėtros projektas „Nord Stream 2“ bus įgyvendintas.

„Manau, kad tokie dideli projektai kaip „Nord Stream 2“ ir „Turkish Stream“ (naujas Rusijos eksporto dujotiekis į Turkiją – red.) bus įgyvendinti. (...) „Turkish Stream“ tiesiamas visu pajėgumu“, – per šalies juodosios metalurgijos giganto „Severstal“ vadovo Aleksejaus Mordašovo priėmimą trečiadienį kalbėjo V. Putinas.

reklama

„Tad užsakymai jums garantuoti“, – pabrėžė V. Putinas, kurį citavo agentūra „Interfax“.

„Nord Stream 2“ projektas yra sulaukęs dalies Europos valstybių, įskaitant Lietuvos, Lenkijos, Danijos, pasipriešinimo, kurios jį laiko ne komerciniu, o politiniu, kuriuo siekiama pakenkti Ukrainai bei suskaldyti Europą.

Savo kritinį požiūrį į jį neseniai pakartojo ir Estija, o Latvija pernai sužlugdė „Gazprom“ planus panaudoti Ventspilio uosto teritoriją didelio skersmens vamzdžiams sandėliuoti, pareikšdama, jog tai keltų grėsmę nacionaliniam saugumui.

reklama

Savo ruožtu Europos Komisija (EK) ėmėsi teisinių priemonių sustabdyti šį projektą, kuris vadinamas grėsmę keliančiu Europos Sąjungos energetikos strategijai. EK parengtu ES gamtinių dujų rinką reguliuojančių teisės aktų pataisų paketu siūloma Trečiąjį energetikos paketą taikyti ir naujiems dujotiekių iš trečiųjų šalių į ES projektams, taip pat ir „Nord Stream 2“.

„Gazprom“ per savo lobistus Europoje bando įtikinti, jog „Nord Stream 2“ yra tik ekonominis projektas, kurį įgyvendinus dujos Europoje atpigtų.

1224 kilometrų ilgio dujotiekis „Nord Stream“ pradėjo veikti prieš šešerius metus. Pagal Rusijos dujų giganto, kontroliuojančio trečdalį Europos dujų rinkos, inicijuotą „Nord Stream 2“ projektą šio vamzdyno realus metinis pralaidumas išaugtų dukart iki 120 mlrd. kubinių metrų. Papildomas dvi dujotiekio gijas tikimasi pradėti tiesti dar šiemet.

Vienintelis projekto vystymo bendrovės „Nord Stream 2“ akcininkas yra „Gazprom“, o jo partneriai – Vokietijos „Wintershall“ bei „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų „Dutch Shell“ – yra projekto finansavimo dalininkai ir būsimos naudos gavėjai.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.