Maskva: JAV ir Rusijos santykius bus sunku pataisyti

Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas
Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas
© SCANPIX
BNS
2018-02-21 16:57

Rusijos užsienio reikalų viceministras trečiadienį pareiškė, kad bus „labai sunku“ pataisyti JAV ir Rusijos santykius, kurie smarkiai pašlijo dėl kaltinimų Maskvai kišusis į JAV rinkimų procesą bei jos vaidmens per Sirijos ir Ukrainos krizes.

Šiuo metu santykiai tarp šalių yra prasčiausi nuo Šaltojo karo laikų.

reklama

Viceministras Sergejus Riabkovas apkaltino Jungtines Valstijas, esą šios mėgina kištis į Rusijos vidaus reikalus prieš ateinantį mėnesį vyksiančius valstybės vadovo rinkimus. Tai jis pareiškė po to, kai Vašingtonas pareiškė kaltinimus 13 rusų dėl kišimosi į 2016 m. JAV prezidento rinkimus.

„Paradoksalu tai, kad amerikiečiai daro žingsnius, kurių tikslas – kištis į mūsų vidaus reikalus, didinti įtampą dvišaliuose santykiuose artėjant prezidento rinkimams“, – sakė S. Riabkovas naujienų agentūrai „Interfax“.

„Ir tuo pat metu jie toliau nepagrįstai, be jokių įrodymų priekaištauja mums dėl to, esą mes kišamės į jų rinkimų procesą“, – aiškino jis trečiadienį žurnalistams Maskvoje.

reklama

„Suprantama, kad į visa tai Maskvoje žiūrima su apgailestavimu, – pažymėjo viceministras ir pridūrė: – Pakeisti esamą santykių su Jungtinėmis Valstijomis būklę bus labai sunku.“

Keli JAV Kongreso komitetai ir specialusis prokuroras Robertas Muelleris (Robertas Miuleris) atlieka tyrimus dėl numanomo Rusijos kišimosi į 2016-ųjų rinkimus ir susimokymo su prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) rinkimų komanda.

Maskva griežtai atmeta bet kokius kaltinimus dėl kišimosi į rinkimų procesą.

Buvusių Šaltojo karo priešininkių santykiai smarkiai pašlijo dėl krizių Ukrainoje bei Sirijoje, o pernai šalys išsiuntė viena kitos diplomatus.

Dėl 2014 m. Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir jos paramos prorusiškiems separatistams Ukrainos rytuose Jungtinės Valstijos yra paskelbusios Maskvai griežtas sankcijas.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.